Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

W jaki sposób przyjemnie i szybko nauczyć się języka angielskiego

Któż z nas nie chciałby szybko opanować obcego języka, nie tylko w piśmie, ale w mowie? Jak to zrobić? Wielokrotnie przecież próbowaliśmy i wielokrotnie kapitulowaliśmy. A to z powodu złego samopoczucia, a to z powodu korków na mieście nie mogliśmy dojechać na czas na lekcje, czy wreszcie, nie bójmy się do tego przyznać, nie za bardzo szła nam ta nauka w grupie obcych ludzi.

Na szczęście dla nas żyjemy w czasach, gdy wiele usług przeniosło się do Internetu. Teraz możemy skorzystać z nauki języków obcych poprzez platformy online. To nie tylko przyjemny sposób nauki, ale również bardzo efektywna metoda przyswajania gramatyki, słownictwa, nauki wymowy czy rozumienia języka ze słuchu. Taka forma nauki języka staje się coraz bardziej popularna, i to nie tylko wśród młodzieży.

Metody edukacji w dzisiejszych czasach ulegają bardzo dynamicznym przemianom. W systemach tradycyjnych ktoś nas uczy języka godzinę czy dwie tygodniowo, a w systemie online to my się uczymy języka, w dodatku w dowolnym czasie i miejscu, poświęcając temu tyle godzin, ile możemy. Nie musimy już dojeżdżać na zajęcia o konkretnej porze i w konkretne miejsce. Uczymy się najwygodniej, jak to możliwe. To od nas zależą postępy
w nauce, dynamika uczenia się, i - co bardzo ważne - nie stresujemy się oceną nauczyciela i innych uczniów.

Taka forma nauki ma wiele plusów. Przede wszystkim korzystanie z platformy on-line jest bardzo proste, platforma wręcz prowadzi użytkownika za rękę. Krótkie lekcje multimedialnego kursu można wykonywać na komputerze lub urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy telefon. W ramach lekcji poznajemy nową partię materiału - słownictwa i gramatyki, która potem w interaktywny sposób jest testowana przez system. Użytkownik oswaja się z językiem dzięki nagranym przez native speakerów dialogom, odsłuchiwaniu tekstów oraz czytankom. Inteligentny system powtórek przyśpiesza zapamiętywanie słówek, ponieważ częściej przypomina o słownictwie, z którym mamy jeszcze problem.

Nauka online daje możliwość nauki tego, czego potrzebujemy i tego, co nas interesuje. Nie musimy dostosowywać się do reszty grupy. Dodatkowo gry językowe, które oferuje, na przykład platforma językowa eTutor, uprzyjemniają naukę języka.

Platforma językowa eTutor jest dodatkowo zintegrowana ze słownikiem diki.pl, dzięki czemu można bezpośrednio ze słownika dodawać powtórki do swojego konta. W ten sposób szybko uczymy się słownictwa, które jest nam potrzebne. Uczymy się szybciej i przyjemniej! Otrzymując natychmiastową ocenę, szybko uczymy się pisać. To właśnie te wyjątkowe cechy systemu online sprawiają, że materiał przyswajamy szybciej niż w tradycyjnych systemach.

Szkoła on-line języka angielskiego, jak np. eTutor, służy do samodzielnej nauki języka angielskiego na każdym poziomie. Zatem możemy z niego korzystać niezależnie, czy zaczynamy naukę języka angielskiego, czy jesteśmy już zaawansowani i potrzebujemy doszlifowania, np. w obszarze Business English. Dzięki nauce on-line możemy szybko zdobyć umiejętność porozumiewania się, na co dzień w pracy i na formalnych spotkaniach zawodowych czy podczas wakacyjnych wypadów za granicę.


data ostatniej modyfikacji: 2016-10-26 08:51:40
Komentarze
Ostatnie:
17.01.2017 20:43
Dodał(a): ~Maja
(IP: 31.179.81.*)
Zgadzam sie z przedmowcą. Nauka online moze byc alternatywą ale niegdy nie zastapi nauki "na żywo". Ja akurat uczyłam się w Lincoln w Krakowie razem z koleżanka i obie bardzo sobie chwaliłsmy. Z natury nie jestesmy zbyt gorliwe co do nauki ale prowadzący potrafli nas zachecic i zmotywowac. nauke online pewnie szybko bym odpuśiła.
22.11.2016 11:36
Dodał(a): ~Marek
(IP: 77.65.83.*)
Faktycznie zapracowani mogą korzystać tylko z online. Uwazam jednak, że język obcy ma swoje potrzeby i należy mu poświęcić trochę czasu. Uczyłem się w speak upie i wiem, że żywy lektor zawsze będzie najskutecznieszy. Próbowałem nauki online i to nie przyniosło mi dobrych efektów.

Szkoły policealneNauka języka za granicą
ATAS_220.jpg
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura