Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

Najlepsze kanały Youtube do nauki języków obcych - część 1

Cieszy coraz bardziej fakt, iż uczymy się chętnie języków obcych, nie tylko języka angielskiego, ale równie chętnie poznajemy niemiecki, francuski, czy włoski. Ważne jest jednak nie tylko to, że podejmujemy naukę, ale i sposób w jaki się uczymy. Korzystając z internetu mamy mnóstwo możliwości w tym zakresie. Jedną z form nauki jest czerpanie wiedzy z kanałów YT.

Sam w sobie portal bije rekordy popularności tak wśród twórców amatorskich filmików i vblogów, jak i wśród internautów, którzy sięgają po YT. W youtube.com dostępna jest przede wszystkim rozrywka, ale nie brakuje również edukacji i to wszechstronnej, także językowej. Nie mając innych okazji do obcowania z językiem obcym kanały są idealnym źródłem języka mówionego, często potocznego, ale również specjalistycznego.

W portalu publikowane są filmy z całego świata, co za tym idzie jest on wielojęzyczny. Niezależnie od tego, czy szukamy filmów w języku ukraińskim, japońskim, czy angielskim, zapewne znajdziemy odpowiednie w zasobie YT. Wykorzystując dźwięk, obraz oraz dostępność online youtuberzy postanowili użyć do nauki języków obcych. W zasobach youtube'a roi się od e-kursów w formie krótkich i cyklicznych lekcji - filmików, które przybliżają zagadnienia gramatyczne, słownictwo, czy też praktyczne przykłady użycia zwrotów, wyrażeń obcojęzycznych. Wiele kanałów prowadzonych jest w pełni profesjonalnie, a jednocześnie oryginalnie i nowatorsko. Dzięki zerwaniu z konwencją lekcji przy tablicy i omówieniu ćwiczeń z podręcznika można uczyć się w ciekawy sposób z o wiele lepszym skutkiem.

Kanały Youtube do nauki angielskiego

Co rusz powstają nowe kanały YT służące nauce angielskiego, niemniej wciąż dostępne są kanały uznane za hity sieci, warto jest o nich pamiętać. Jednym z takich kanałów jest oficjalny kanał British Council I Learn English. To profesjonalna wiedza skompilowana do ram kanały YT. Poza słówkami i gramatyką ze scenek prezentowanych w kanale można dowiedzieć się wiele o Wielkiej Brytanii, lokalnej kulturze i tradycjach. Jeżeli wolimy bardziej kanały amatorskie możemy pokusić się o Angielski z Dagmarą. Walory edukacyjne są w tym wypadku znacznie niższe, chociaż technicznie kanał jest przyjazny i atrakcyjny.

Filmiki są klasyczną forma lekcji jeżyka angielskiego, przeplatanych licznymi ciekawostkami i osobistymi dygresjami autorki. Konkurencyjnym kanałem edukacyjnym jest Pablo Polyglot. Główny nacisk w kanale został postawiony na estetykę grafiki. Wiadomości poza słownym omówieniem przez prowadzącego zostały zaprezentowane graficznie, co może wspomóc wzrokowców jak i przyspieszyć zapamiętywanie poprzez multiplikacje bodźców językowych. Pablo uczy nie tylko angielskiego, co stanowi jego dodatkowy atut. To kompetentny lektor, jednakże z uwagi na anglojęzyczny charakter wymaga znajomości chociażby podstaw języka angielskiego - podaje Sprachcaffe.com

Ciekawym kanałem YT jest Gettin English z szeregiem lekcji angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Kanał ten charakteryzują krótkie lekcje, ale bardzo konkretne. Wśród standardowych zagadnień wiele filmów poświęconych jest idiomom, to one biją rekord popularności prezentując ich praktyczne zastosowanie. Prowadzący analizują w filmikach pochodzenie i znaczenie powiedzeń gwarowych, jak i wyrażeń z języka potocznego.

Specyficznym kanałem dostępny w YT jest Język Angielski. To polskojęzyczny kanał dostępny wyłącznie audio, dzięki czemu możemy odsłuchiwać jego treść w samochodzie, podróży itd. Kolejne lekcje są zorganizowane na wzór tradycyjnego modelu kursu językowego. Na uwagę zasługuje również kanał EnglishAnyone, który uczy angielskiego poprzez prezentację scenek życia codziennego, krótkie konwersacje bohaterów.

Jeżeli interesuje nas angielski amerykański warto sięgnąć po Learn English 360. w tym kanale znajdziemy rozmaite ciekawostki i różnice dotyczące amerykańskiej odmiany angielskiego. Interesującą pozycją w formie lekcji angielskiego dla cudzoziemców jest EnglishLesson4U. Omawiane są w tym kanale zagadnienia przysparzające obcokrajowcom najwięcej trudności. Wykłady poza słownym tłumaczeniem prezentują schematy i mapy myśli w wersji wykresów, notatek tablicowych. Nieco bardziej klasycznym kursem angielskiego w YT jest Study English Online. To profesjonalnie przygotowany kanał o cyklicznych filmach tworzących jedną całość. Autorka kanały uczy angielskiego w sposób czytelny i atrakcyjny.

Kanały Youtube do nauki języka niemieckiego

Do najbardziej pomocnych kanałów YT w nauce niemieckiego należy 1000 słów niemiecki. Kanał przedstawia listę słówek wraz z ich zapisem i poprawną wymową i często przykładem zastosowania. Pojedynczy filmik ze słówkami to zaledwie kilka minut. Częste odtwarzanie filmików pozwala trwale zapamiętać słownictwo opanowując podstawowe 1000 słów w języku niemieckim, najpotrzebniejszych do swobodnej i codziennej komunikacji. W tym typie utrzymanym kanałem jest Język Niemiecki oraz Natalia Kamysz. Mimo, iż gramatyka nie jest tutaj poruszana w sposób bezpośredni, to dzięki zapoznaniu się z przykładami użycia słówek możemy poznawać gramatykę.

Ciekawym kanałem jaki warto jest poznać ucząc się niemieckiego jest Niemiecki w 10 minut. Słówka w trakcie 10 minutowego filmiku są wymieniane dziesięć razy i zwykle jest ich dziesięć. Łatwo policzyć jak wiele można nauczyć się w miesiąc, czy kwartał poświęcając niemieckiemu zaledwie 10 minut codziennie. Warto dodać, iż dla wzmocnienia efektu autorzy kanału polecają codziennie powtórzenie poprzedniego odcinka i obejrzenie kolejnego. Słówka w kanale prezentowane są wraz z kontekstem zastosowania, omawiane wyczerpująco ale i zrozumiale, ciekawie. W komentarzach do filmików pojawiają się też propozycje ćwiczeń.

Pomocnym w nauce jest również kanał Adam Gołębiewski. Przy pomocy tablicy suchościeralnej autor prowadzi lekcje niemieckiego w dość standardowy sposób. Kompleksowy charakter kanału to największy plus tej pozycji online. Nieco innym kanałem YT jest Deutsche Welle. To kanał telewizyjny stworzony dla osób uczących się niemieckiego i szukających wartościowego źródła filmów, języka czystego, bez błędów, elementów gwary itp. Dostępne są w nim liczne podcasty tematyczne od medycyny, przez politykę, aż po modę i kosmetykę. Chcąc pooglądać kanały YT po niemiecku niekoniecznie w celu edukacyjnym warto jest obejrzeć od czasu do czasu filmiki lifestylowe Sami Slimani, czy też kanał Dima i Sasha, Droggelbecher. Z kanałów tych dowiemy się co jest w Niemczech trendy, poznamy liczne słówka z języka potocznego, osłuchamy się z rzeczywistym tempem języka, jego wymową w życiu codziennym - podaje preply.com.

W typ klasyki wpisuje się kanał Arkadiusz Gerlic, który podobnie jka wiele innych oferuje lekcje niemieckiego. W tym wypadku w języku polskim, co jest niewątpliwie jego atutem. Ciekawą pozycją wśród kanałów YT jest również kanał wydany przez agencję zatrudnienia Silverhand. Dostarcza on wiedzy branżowej, użytecznej w pracy cieśli, czy hydraulika w Niemczech. To seria filmików w formie scenek omawiających poszczególne zagadnienia. Chcąc zaczerpnąć żywego języka i posłuchać co i jak mówią Niemcy warto zajrzeć do Learn German with GermanPod101. Anglojęzyczny autor zaczepia Niemców na ulicy i zadaje im pytania po nemiecku. To niekonwencjonalny sposób nauki, ale po popularności kanału wnosić można ze skuteczny.
data ostatniej modyfikacji: 2016-12-09 15:03:26
Komentarze
Ostatnie:
3.01.2017 16:32
Dodał(a): ~Agata
(IP: 83.142.188.*)
Bardzo fajne zestawienie i do samodzielnej pracy w domu nad językiem na pewno się przyda, co prawda całkowicie sama nie potrafiłabym, się uczyć, zdecydowanie nie mam tyle motywacji, ale jak łączę mój kurs w lincolnie w Krakowie z właśnie samodzielnym poszerzeniem wiedzy to rezultaty są naprawdę świetne i sama to czuję i widzę

Szkoły policealneNauka języka za granicą
ATAS_220.jpg
kursy_boks_2016.jpg
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura