Mniej pociągów, więcej sesji IELTS

Test IELTS, jeden z najbardziej prestiżowych egzaminów języka angielskiego, dostępny jest teraz nie w dwóch, ale w siedmiu miastach Polski.

International English Language Testing System (IELTS) można zdawać w ponad 500 centrach egzaminacyjnych, znajdujących się w 135 krajach. Niedawno do listy tych ośrodków dołączyły nowe placówki na terenie Polski. 

Nowe miejsca na mapie IELTS
Od maja 2010 roku test IELTS można zdawać w 7 miastach Polski: w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W tych ważnych ośrodkach akademickich działają już od dłuższego czasu centra egzaminacyjne British Council, które zdecydowały się poszerzyć swoją ofertę o nowy certyfikat językowy. Jedynym wyjątkiem jest region zachodniopomorski – tam British Council rozpoczęło współpracę w ramach administrowania egzaminem IELTS z innym gigantem z branży edukacyjnej – szkołą Bell.

Na sesje IELTS we wszystkich 7 miastach można zapisywać się on-line na stronie internetowej www.britishcouncil.pl. 

Statystyki idą w górę
O otworzeniu nowych centrów egzaminacyjnych w Polsce zadecydowały liczby. Rosnąca popularność testu IELTS przekłada się nie tylko na wydłużającą się listę instytucji uznających ten certyfikat (obecnie ponad 6 tysięcy), ale także na zwiększającą się rok rocznie liczbę kandydatów. W ubiegłym roku ponad 1 200 000 osób na świecie przystąpiło do egzaminu IELTS!

Czym jest IELTS?
International English Language Testing System (IELTS) jest międzynarodowo rozpoznawanym egzaminem językowym, określającym poziom znajomości angielskiego osoby przystępującej do niego (jest to tzw. test poziomujący).  W procesach rekrutacyjnych stosują go największe i najbardziej szanowane uniwersytety i pracodawcy na całym świecie. Wśród nich znajdują się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, College of Europe, prestiżowe amerykańskie szkoły wyższe należące do Ivy League, najstarsze uniwersytety brytyjskie oraz firmy-marki, takie jak Coca Cola Inc, Emmerson Direct Communication, Shell International i Ernst & Young Australia.

O jego popularności stanowi między innymi fakt, że jest produktem trzech szanowanych instytucji edukacyjnych: British Council, Univeristy of Cambridge ESOL Examinations oraz IDP Australia.  Oferowany w tradycyjnej wersji papierowej, sprawdza cztery kluczowe umiejętności: słuchanie, rozumienie tekstów pisanych, pisanie oraz mówienie. Część ustna przeprowadzana jest w formacie 1 zdający: 1egzaminator. Wyniki, dostępne już 13 dnia od daty testu, opisane są na 9-cio stopniowej skali, dokładnie określającej poziom znajomości języka angielskiego.

Więcej informacji o teście IELTS oraz centrach egzaminacyjnych znaleźć można na stronie internetowej: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-ielts.htm


ostatnia zmiana: 2010-06-16
Komentarze
 
Polityka Prywatności