Wiem, że nic nie wiem - certyfikaty językowe

Wiem, że nic nie wiem?

Certyfikaty językowe motywują do nauki i weryfikują poziom zaawansowania językowego

 

 

Certyfikaty są najprostszym i bardzo wygodnym dla pracodawcy narzędziem pozwalającym zweryfikować deklarowaną przez kandydatów znajomość języków. Dla najważniejszych języków europejskich opracowane zostały specjalne systemy egzaminów, a centra egzaminacyjne znajdują się we wszystkich większych miastach. Dla tych, którzy uczą się języków, najważniejsze jest jednak wewnętrzne przekonanie o tym, że potrafią się porozumieć w normalnych życiowych sytuacjach.

 

Sama świadomość tego, że język nie jest barierą, jest jednak niewystarczająca. Poza tym wiele osób ma nieadekwatną samoocenę. Dlatego tylko egzamin składający się z wielu części

jest narzędziem pozwalającym na obiektywną ocenę osiągniętego poziomu. Niestety ceny większości egzaminów są wysokie, a możliwość napisania próbnych testów, które zachowywałyby formę i strukturę oryginalnych egzaminów, daje niewiele szkół. Wiele osób przeraża perspektywa zdawania egzaminu. Nie potrafią ocenić swojego przygotowania.

 

Obawiają się, że nie uda im się uzyskać pozytywnej oceny i stracą wydane na egzamin pieniądze. Wiele osób rezygnuje z tego powodu z przystąpienia do egzaminów. Zamykając sobie w ten sposób drogę do uzyskania rzetelnego potwierdzenia zdobytej wiedzy, obniżają swoją wartość na rynku pracy. Pozbawiają się również tej satysfakcji, jaką daje sprawdzenie się.

 

źródło: Wiener Schule Zietung

 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności