Władca szkolenia - drużyna języków

Jedna z moich dawnych nauczycielek powtarzała: „Iloma językami władasz, tyle razy jesteś człowiekiem”.

Jedna z moich dawnych nauczycielek powtarzała: "Iloma językami władasz, tyle razy jesteś człowiekiem". Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać o tym, jak ważna jest znajomość języków obcych i nie jest to tylko mądrość ludowa nawet najnowsze badania to potwierdzają. Nauka języka obcego w dzieciństwie przyczynia się do rozwoju inteligencji, a dorośli, władający chociaż jednym, znacznie lepiej radzą sobie w pracy. Nigdy nie jest za późno - zapewniają eksperci. A przyczyn są tysiące.- Robię to po prostu dla własnej ambicji - tłumaczy 30 letnia Julita. - Odczuwam potrzebę posiadania certyfikatu - wyjaśnia. Nauka języka obcego to już nie tylko nasze widzimisię, ale prawdziwy obowiązek, który wymusi na nas otoczenie.

Aaaby dostać pracę

Wystarczy rzucić okiem na forum internetowe tpi.poznan.pl, gdzie wypowiadają się osoby planujące wyjazd do pracy zagranicę. Na pytanie jednego z internautów: "Czy można poradzić sobie w Irlandii bez znajomości języka" Michael reaguje stanowczo: "Nie kompromituj się chłopie! Zostań w Polsce i nie przynoś nam wstydu w Europie. Jak można planować wyjazd do Irlandii nie znając języka angielskiego? Czy wszedłbyś do basenu, w którym jest głęboka woda, nie umiejąc pływać?"W serwisie internetowym pracuj.pl ponad 80 proc. ofert pracy z początku 2004 r. wymagało od kandydatów znajomości języka angielskiego. Posiadanie First Certificate (podstawowego certyfikatu z angielskiego) może znacznie ułatwić znalezienie zatrudnienia i nasi rozmówcy właśnie ten dokument wskazywali jako główną przyczynę nauki.

Językowe hobby


Czy są jeszcze tacy, którzy uczą się języka tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności? Jak poinformowała nas pani prowadząca zapisy w jednej z większych szkół językowych w Warszawie, pojawiają się osoby, które znajdują kompromis i tej samej placówce zapisują się na kursy dwóch różnych języków. Tego drugiego, zwykle nieco bardziej egzotycznego, uczą się bardziej dla rozrywki, niż z obowiązku. Często okazuje się, że to właśnie ten dodatkowy język staje się bardziej przydatny. Szkoła językowa staje się swego rodzaju "świetlicą", miejscem, gdzie zawiązują się nowe znajomości. Lekcje jednoczą tych, którzy inwestują w siebie, żeby poznać świat, móc porozumieć się z nowymi ludźmi, poznać inne kultury. - Według mnie kursy językowe to najlepszy i najłatwiej dostępny sposób zawierania znajomości - mówi Phil, który zamieszkał we Wrocławiu, gdzie uczy angielskiego. - Podczas moich zajęć uczniowie nawiązują przyjaźnie, a nawet zakochują się. Muszę przyznać, że sprawia mi to dużą satysfakcję dodaje.
Adam Repucha


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
Akademia_WSB_przeglad.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Gala absolwenta 2016 - 04
 
Polityka Prywatności