Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

Zasady pisania życiorysu zawodowego w języku angielskim są zbliżone do tych w języku polskim. Nie są jednak takie same. Jeśli ich nie poznasz, to może zdarzyć się sytuacja, że na samym początku procesu rekrutacyjnego pracodawca odrzuci Twoją kandydaturę.
Już po raz drugi firma JPEdukacja wraz ze swoim amerykańskim parterem fundacją Nacel Open Door oferuje roczny, stypendialny pobyt w USA. W ramach stypendium uczeń otrzymuje 10 miesięczną naukę wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, bilet lotniczy w dwie strony, program adaptacyjny w Chicago oraz 24 godzinne wsparcie podczas całego pobytu.
Jakimi słówkami uwodzą Francuzi i Włosi? Czy język niemiecki może być romantyczny? Jeśli Walentynki w tym roku planujesz spędzić z ukochaną osobą zagranicą albo w obcojęzycznym towarzystwie, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze czułe słówka w językach obcych.
Uczysz się języka obcego w domu, na studiach, dodatkowych zajęciach, ale wciąż czujesz się niepewnie, gdy masz zastosować te umiejętności w praktyce? Szkoła językowa Sprachcaffe oferująca kursy językowe na całym świecie zdradza, dlaczego warto wyjechać na taki kurs za granicę!
Często uważa się, że aby zostać tłumaczem ustnym, trzeba być osobą dwujęzyczną albo biegle władać kilkoma językami. To mit: większość tłumaczy konferencyjnych tłumaczy tylko na swój język ojczysty.
Za najbardziej odpowiednią formę kształcenia wykwalifikowanych tłumaczy konferencyjnych uważa się studia na poziomie podyplomowym. Jednym z punktów odniesienia jest program European Masters in Conference Interpreting (EMCI).
Poznaj wyrażenia używane przez rodowitych Anglików w codziennych rozmowach!
Szkoła językowa Sprachcaffe organizująca kursy językowe prowadzone przez native speakerów na całym świecie przygotowała listę najpopularniejszych zwrotów, które można usłyszeć w nieformalnych rozmowach Anglików. Sprawdź, czy je znasz! Jeśli nie, to zapraszamy na kurs językowy za granicą.
Wyrzuć ze swojego słownika “hello” i “yes” i zastąp je “hey” i “yeah”. Zapoznaj się z poniższą listą wyrażeń angielskich i przekonaj się, czym jeszcze zaimponujesz swoim rozmówcom.
Oglądanie vlogów, dzielenie słowa na mniejsze części, gra w kalambury czy sketchnoting – to tylko niektóre sposoby, które mogą ułatwić naukę skomplikowanych słówek. Język niemiecki jest pełen trudnych, czasami kilkudziesięcioliterowych wyrazów, dlatego warto poznać sposoby, dzięki którym nauka stanie się przyjemniejsza, a efekty przyjdą o wiele szybciej!
Jak wynika z najnowszego raportu EF EPI, Polska znajduje się na 11. pozycji wśród 80 krajów z całego świata. W czołówce krajów z najlepszym angielskim pozostaje Holandia oraz kraje skandynawskie. Najsłabiej z tym językiem w Europie radzą sobie m.in. takie kraje jak Włochy, czy Turcja, a na całym świecie Irak i Laos. Tegoroczny raport wykazał również, że biegłość językowa nastolatków i uczniów szkół wyższych w Polsce jest na dobrym poziomie, w porównaniu do europejskich rówieśników.
W niemal wszystkich krajach europejskich angielski jest najczęściej nauczanym językiem obcym w szkołach podstawowych i średnich. W 2014 r. niemal wszyscy uczniowie szkół średnich pierwszego stopnia w UE (97,3%) uczyli się języka angielskiego. Następne w kolejce są: francuski, niemiecki i hiszpański.
56 proc. Polaków zna co najmniej jeden język obcy - najczęściej jest to angielski*. Zamiłowanie do uczenia się języków w sposób naturalny wzrasta po wakacjach. Wielu rodziców, uczniów i studentów staje teraz przed dylematem wyboru metody nauczania i szkoły językowej. Na co zwracać uwagę? Który kurs wybrać? Eksperci Cambridge English - jednostki Uniwersytetu Cambridge, odpowiedzialnej za certyfikację językową - opracowali kilka porad.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wzrosło zainteresowanie zajęciami dodatkowymi dla dzieci i młodzieży. Kursy językowe w grupach to najpopularniejsza i najbardziej opłacalna finansowo formą nauki języka obcego dlatego najczęściej wybierane opcje w wyszukiwarkach to: kursy językowe dla dzieci, kursy językowe dla młodzieży oraz kursy językowe dla dorosłych. Jednak jak wybrać dobrą szkołę w gąszczu ofert? Sprawdź kilka sposobów aby to zweryfikować.
Korea Południowa to jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Obecnie PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. Jest to kraj, w którym na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ojczyźnie Gangnam Style?
Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim - jakich pytań możemy się spodziewać i jakich wyrażeń powinniśmy używać mówiąc o swoim doświadczeniu (experience), osiągnięciach (achievements = attainments), mocnych i słabych stronach (strengths & weaknesses) oraz planach na przyszłość (plans for the future).
Chociaż sierpień to miesiąc, który kojarzy się na ogół z odpoczywaniem, a nie z pracą, to nie ma lepszego czasu w roku niż wakacje, by rozpocząć naukę języka obcego. Nauczyciele wskazują powody, dla których warto zacząć to robić właśnie w tym okresie.
Szkoła językowa Sprachcaffe Languages Plus przeprowadziła badanie, w którym ponad 2000 studentów z różnych krajów podzieliło się doświadczeniami uczenia się języka obcego za granicą.
JPEdukacja zaprasza na kursy hiszpańskiego, które odbywają się w Barcelonie w szkole Enforex.
Zbliżają się wakacje, a więc doskonała okazja do nauki języka obcego pod kątem wakacyjnej podróży, a także szansa na wykorzystanie okresu mniej wytężonej pracy na podszlifowanie języka w nieco bardziej intensywnym wymiarze, na zajęciach indywidualnych lub grupowych.
Wyjazdy na gap year, czyli kilkumiesięczną przerwę od nauki, stają się coraz bardziej popularne wśród polskich nastolatków. To nie tylko idealny sposób na nabranie dystansu przed ważnymi decyzjami życiowymi, ale też doskonała okazja do rozwoju i zdobycia doświadczenia przed studiami. By ten czas nie był straconym, warto się odpowiednio na taką wyprawę przygotować. Jak? Oto kilka porad.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Przez dziesięciolecia naukowcy starali się wyjaśnić jak działa ludzki mózg oraz jedna z jego najbardziej przełomowych funkcji czyli język. Do tej pory jednak nie udało się do końca zgłębić tej tajemnicy. Aby choć trochę poznać jego funkcjonowanie należy zapoznać się z jego budową. Wiedza o mózgu sprawi, że będziemy mogli unikać podstawowych błędów w nauce języków, będziemy mogli uczyć się dużo szybciej a sama nauka będzie przyjemnością.
European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany we wszystkich krajach UE. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UG_220_ok.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 08
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Marcin Babiasz
miniatura