Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

Czy kiedykolwiek gdy próbowałeś nauczyć się nowego języka czułeś się w nim niepewnie, bałeś albo wstydziłeś się go używać? Zapewniam Cię, nie jesteś jedyny, bardzo wiele osób tak ma i to całkiem normalne. Zazwyczaj jest tak, że nie od razu jest się super w jakiejś dziedzinie, jednak można to zmienić, wystarczy chcieć:)
Jak podaje raport „Migracje Zarobkowe Polaków” przygotowany przez Work Service, Polacy najczęściej emigrują do Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Z badań tych wynika także, że jedną z największych barier migracyjnych wciąż jest nieznajomość języka obcego.
JPEdukacja jest organizatorem wielu kursów językowych dla dorosłych. W jej ofercie są m.in. kursy specjalistyczne oraz biznesowe.
Nie masz jeszcze planów na wakacje? LAST MINUTE W LEXIS - to oferta dla Ciebie. Zobacz promocje obozów językowych dla dzieci i młodzieży i kursów dla dorosłych w Anglii, USA, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, RPA, Australii i w Nowej Zelandii.
Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted” to największa tego typu inicjatywa w województwie lubelskim organizowana przez Centrum Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Poprzez udział w konkursie uczestnicy otrzymają szansę na sprawdzenie umiejętności językowych oraz wiedzy z zakresu kultury anglosaskiej.
Profi-Lingua organizuje wakacyjny kurs językowy za 1zł.
Zanurzenie się w języku obcym i przyswajanie go w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego to nowoczesna metoda nauki języków obcych, którą będą rozwijać i promować szwedzkie firmy EF Education First oraz SQUID.
Lekcje, wykłady, zajęcia dodatkowe oraz korepetycje pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Poza nauką trzeba też wygospodarować czas na rozrywkę i spotkania z przyjaciółmi – w końcu nie samą pracą człowiek żyje! Jednak ten okres w życiu jest świetną okazją do samorozwoju i szlifowania swoich umiejętności – także językowych.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza do wzięcia udziału w IV edycji Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”. Jest to największa tego typu inicjatywa w województwie lubelskim organizowana przez Centrum Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Poprzez udział w konkursie uczestnicy otrzymają szansę na sprawdzenie umiejętności językowych oraz wiedzy z zakresu kultury anglosaskiej.
Pewnie nie raz słyszałeś idiomy, których bohaterami były owady. Oto kilka znanych wyrażeń z robakami w roli głównej.
Promocja Wielkanocna trwa od 8 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r., podczas której możecie zarezerwować kurs Comfort nawet do 500 zł taniej!
Mały Rynek zachęca do uczestnictwa w obozie językowym, który szkoła organizuje w dniach 24.06-5.07.2019 na Słowacji.
79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 (zaawansowany), a prawie połowa wymaga dodatkowo umiejętności posługiwania się słownictwem biznesowym. Jak pokazuje jednak badanie TNS, aż 44 proc. Polaków nie mówi w żadnym języku obcym[1]. Kluczem do rozwiązania problemu mogą okazać się intensywne kursy językowe. Na przeszkodzie, szczególnie w przypadku studentów, stoją jednak często finanse. Ministerstwo Rozwoju oferuje narzędzie, które pozwoli uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną na rozwój kompetencji nawet do 100 tys. zł.
JPEdukacja organizuje kursy języka włoskiego we Włoszech, np. w Rzymie w Szkole SI
Polscy uczniowie rozpoczynają naukę języków obcych szybciej niż w innych krajach europejskich – w niektórych przypadkach zaczynają ją już trzylatkowie. Mimo tego poziom który muszą uzyskać pod koniec swojej edukacji jest niższy niż w większości krajów Europy. Co sprawia, że mimo najdłuższego czasu przeznaczonego na obowiązkową naukę języka Polacy posługują się nim mniej sprawnie niż uczniowie większości europejskich krajów?
Język francuski – obecny w wielu instytucjach na całym świecie, oficjalny język organizacji międzynarodowych, trzeci język najchętniej studiowany w skali globu, urzędowy lub powszechnie używany w 54 krajach i przez niemal 230 milionów ludzi na ziemi. W Polsce francuski w stopniu bardzo dobrym lub dobrym zna zaledwie 2% mieszkańców, zaś w stopniu komunikatywnym kolejne 2%1. Choć wartości te nie są zbyt wysokie warto wspomnieć, że w przypadku znajomości języka Moliera wśród Polaków mówić można o poziomie pozwalającym wykorzystywać go na co dzień zarówno w życiu osobistym jak i codziennej pracy. W Międzynarodowym Dniu Języka Francuskiego, ustanowionym w rocznicę założenia Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, na dzień 20 marca, warto zastanowić się nad jego znaczeniem i rolą we współczesnym świecie oraz w Polsce.
Kogo chętniej wybierają Polacy uczący się języków – native speakerów czy polskich lektorów? Od dawna toczy się dyskusja „kto jest lepszym nauczycielem”. Osoba, która nauczyła się go mimowolnie, od dziecka posługując się nim z „poprawnym akcentem” na co dzień? Czy może polski nauczyciel, który przeszedł ten sam proces co uczeń? Na co powinniśmy zwracać uwagę, decydując się na kurs?
W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Gdy pracodawca ma dokonać wyboru pomiędzy kandydatami na nowe stanowisko pracy, swoją decyzję często podejmuje, porównując sekcje “znajomość języków obcych” w CV poszczególnych osób. Jak pewnie większość z Was się zgodzi, nauka w szkole nie wystarczy. Aby dobrze znać język i umieć z niego efektywnie korzystać, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. I to nieważne czy mówimy o angielskim, hiszpańskim, niemieckim czy arabskim.
Gry towarzyskie zbliżają ludzi, dostarczają świetnej rozrywki i wielu wrażeń, lecz jak można połączyć zabawę z nauką języka bądź jego doszkalaniem? Z odpowiedzią na to pytanie przybywa Sprachcaffe. Na organizowanych na całym świecie kursach językowych w szkołach Sprachcaffe nie brakuje okazji do integracji ze znajomymi z różnych państw. Kursanci na co dzień posługujący się różnymi językami z chęcią oddają się tej rozrywce podczas przerw, wolnych popołudni czy weekendów. W co grają kursanci na Malcie, w Kanadzie czy w Hiszpanii? W co wy możecie zagrać, ćwicząc tym samym swoje umiejętności w języku obcym?
Nasz świat powoli przestaje być dla nas tajemnicą. Dzięki rozwojowi technologii, zniesieniu barier zarówno tych międzypaństwowych jak i językowych możemy podróżować już po całym globie i cieszyć się jego pięknem, poznawać nowe kultury i świat. W dzisiejszych czasach świat stał się globalną wioską, w której każdy może czuć się swobodnie. Zwłaszcza jeśli znamy języki obce. Znajomość angielskiego, a także hiszpańskiego czy francuskiego otwiera nam drzwi na całym świecie. Najpopularniejszym sezonem na zwiedzenie świata jest sezon zimowy i letni. Dlatego już teraz warto rozważyć rezerwację wyjazdu ze szkołą językową Sprachcaffe, która organizuje wyjazdy za granicę.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura ASZWOJ 01
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności