Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Okiem belfra

Komu potrzebny jest certyfikat z języka obcego?

Wielu nauczycieli języka obcego obserwuje w większej perspektywie czasu istotną różnice między ludźmi, którzy uczą się języka obcego ‘dla siebie’, bo to się pewnie kiedyś przyda, a tymi którzy pragną zdobyć - niejednokrotnie kolejny – certyfikat.

Ta pierwsza grupa z reguły zaczyna kurs z ogromnym entuzjazmem, obiecując sobie wytrwałą, systematyczną naukę, ale już po paru miesiącach zapomina, jaki cel im początkowo przyświecał.

Rezultat? Coraz większa absencja na zajęciach, frustracja, zniechęcenie, czyli zmarnowana energia i pieniądze.

Presja środowiska uczelnianego lub zawodowego sprawi, że ludzie ci wrócą na kolejny kurs za rok, dwa i historia gotowa się powtórzyć, chyba że zdecydują się zdobyć międzynarodowy certyfikat z języka obcego.

Sam fakt chęci poddania się zewnętrznej, niezależnej ocenie działa mobilizująco, bo ocenę taką podświadomie traktujemy jako rzetelniejszą i bardziej obiektywną. Na kursie nie liczymy na pobłażliwość nauczyciela, bo wiemy że jak on nam odpuści, to egzaminator już tego nie zrobi.

Wychowani na monopolu egzaminów FCE, CAE, CPE w języku angielskim rzadko mamy świadomość, ze na rynku są dostępne inne, szeroko uznawane egzaminy językowe i językowo-biznesowe, które – niczego nie ujmując rzetelnym egzaminom Cambridge – okazują się, dzięki swej formule, bardziej przyjazne dla zdających od firsta, advansta i proficiency.

Wśród nich, zdaniem konsultanta metodycznego Lingwisty, nauczyciela i egzaminatora mgr Marka Doskocza, godne uwagi są  egzaminy City & Guilds – brytyjskiego potentata certyfikującego wiedzę i umiejętności w dziesiątkach kierunków zawodowych.

Egzaminy te w Warszawie można zdawać np. w licencjonowanym Centrum Egzaminacyjnym City&Guilds prowadzonym przez Lingwistę.

Zainteresuj się! Może, jeden z aż sześciu oferowanych poziomów zaawansowania jest już na wyciągniecie twej dłoni? Na dodatek, ich cena wyda Ci się zapewne atrakcyjna.

 

 


Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura sport
miniatura
miniatura SGGW - Gmach Wydziałów Nauk o Żywności oraz Żywienia Człowieka i Konsumpcji
 
Polityka Prywatności