Okiem belfra

Komu potrzebny jest certyfikat z języka obcego?

Wielu nauczycieli języka obcego obserwuje w większej perspektywie czasu istotną różnice między ludźmi, którzy uczą się języka obcego ‘dla siebie’, bo to się pewnie kiedyś przyda, a tymi którzy pragną zdobyć - niejednokrotnie kolejny – certyfikat.

Ta pierwsza grupa z reguły zaczyna kurs z ogromnym entuzjazmem, obiecując sobie wytrwałą, systematyczną naukę, ale już po paru miesiącach zapomina, jaki cel im początkowo przyświecał.

Rezultat? Coraz większa absencja na zajęciach, frustracja, zniechęcenie, czyli zmarnowana energia i pieniądze.

Presja środowiska uczelnianego lub zawodowego sprawi, że ludzie ci wrócą na kolejny kurs za rok, dwa i historia gotowa się powtórzyć, chyba że zdecydują się zdobyć międzynarodowy certyfikat z języka obcego.

Sam fakt chęci poddania się zewnętrznej, niezależnej ocenie działa mobilizująco, bo ocenę taką podświadomie traktujemy jako rzetelniejszą i bardziej obiektywną. Na kursie nie liczymy na pobłażliwość nauczyciela, bo wiemy że jak on nam odpuści, to egzaminator już tego nie zrobi.

Wychowani na monopolu egzaminów FCE, CAE, CPE w języku angielskim rzadko mamy świadomość, ze na rynku są dostępne inne, szeroko uznawane egzaminy językowe i językowo-biznesowe, które – niczego nie ujmując rzetelnym egzaminom Cambridge – okazują się, dzięki swej formule, bardziej przyjazne dla zdających od firsta, advansta i proficiency.

Wśród nich, zdaniem konsultanta metodycznego Lingwisty, nauczyciela i egzaminatora mgr Marka Doskocza, godne uwagi są  egzaminy City & Guilds – brytyjskiego potentata certyfikującego wiedzę i umiejętności w dziesiątkach kierunków zawodowych.

Egzaminy te w Warszawie można zdawać np. w licencjonowanym Centrum Egzaminacyjnym City&Guilds prowadzonym przez Lingwistę.

Zainteresuj się! Może, jeden z aż sześciu oferowanych poziomów zaawansowania jest już na wyciągniecie twej dłoni? Na dodatek, ich cena wyda Ci się zapewne atrakcyjna.

 

 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności