Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

Jak efektywnie & szybko podszkolić angielski?

Nauka języka angielskiego w szkole rzadko kiedy jest efektywna i daje zadowalające rezultaty. Najczęściej jest to tylko wstęp do dalszych zmagań z nauką tego języka. Wiele osób po wielu latach nauki języka w szkole stwierdza, że musi popracować nad swoją znajomością języka angielskiego. Dość często obowiązki zawodowe wymuszają dobrą znajomość języka angielskiego zarówno w mowie jak i w piśmie. Czy można szybko i skutecznie poprawić swoją znajomość  języka angielskiego? Oczywiście, że można nauka języka jest możliwa w każdym wieku niezależnie od tego ile lat upłynęło od momentu kiedy języka angielskiego uczyło się w szkole.

Jest kilka sposobów na to, aby szybko i efektywnie podszkolić swoją znajomość angielskiego. Presja czasu nie jest czynnikiem zbytnio sprzyjającym nauce, jednak przy zachowaniu pewnych zasad nie będzie ona przeszkadzać w efektywnej nauce. Najważniejszą rzeczą jest systematyczność, codzienna dawka wiedzy, nawet w niewielkich ilościach jest o wiele skuteczniejszą formą nauki niż jednorazowa wielogodzinna nauka. Najlepiej jest korzystać z utartych już szlaków i szukać wiedzy na temat jak efektywnie uczyć się angielskiego od osób, które tą drogę mają za sobą. W nauce każdego języka obowiązuje kilka podstawowych zasad, trzymanie się ich pozwoli na skuteczną realizację swoich zamierzeń. Szybkie podszkolenie języka gwarantuje np. 3 tyg. wyjazd za granicę jak np w Sprachcaffe.com

Pierwszą zasada mówi o planowaniu, aby cokolwiek zacząć i liczyć na skuteczność potrzebny jest plan. W planie należy określić cel jaki chce się osiągnąć, zrobić sobie harmonogram, dobrze jest większy, ogólny cel podzielić na mniejsze cele. Takki działanie jest bardziej motywujące, bo szybciej widać rezultaty nauki. Plan można sobie rozpisać na wybrany przez siebie czas. Uwzględniamy w nim materiały i źródła z jakich zamierzamy korzystać. Bardzo istotną rzeczą w nauce języka obcego są powtórki, dlatego warto i na nie znaleźć miejsce w swoim harmonogramie. Tempo nauki należy dostawać do indywidualnych możliwości, aby nauka odbywała się w sposób komfortowy to możliwości te należy ocenić realnie.

Materiały i pomoce do nauki języka angielskiego z jakich będziemy korzystali powinny być dostosowane do indywidualnych upodobań. Nauka powinna być kojarzona z zajęciem przyjemnym, wtedy będzie ona z całą pewnością bardziej efektywna. Materiały i źródła z jakich korzysta się ucząc się języka powinny być zrozumiałe i dostosowane swoim poziomem do poziomu zaawansowania ucznia. Materiałów do nauki języka angielskiego jest bardzo dużo, można korzystać z korepetycji stacjonarnych, korepetycji online, aplikacji, programów, książek do nauki języka angielskiego.


Druga, ważna zasada mająca związek ze skutecznością nauki języka mówi o immersji.
Cóż to takiego jest ta immersja. Otóż immersja językowa to zanurzenie się w języku, otaczanie się nim z każdej możliwej strony. Takim działaniom sprzyja oglądanie filmów w języku angielskim, słuchanie muzyki, czytanie angielskojęzycznych stron internetowych, książek, rozmowy w języku angielskim ze znajomymi na portalach społecznościowych. W używanych przez siebie na co dzień aplikacjach, programach warto zmienić język i starać się używać tylko języka angielskiego. W sieci internetowej są specjalne portale na których można poznać ludzi, którzy także zainteresowani są konwersacją w języku angielskim. Korzystając z korepetycji online za pomocą komunikatora Skype zainstalowanego na urządzeniu mobilnym można na naukę wykorzystywać każdą wolną chwilę. Przykładowe strony to np.: preply.com lub edoo.pl.

Motywacja - czyli to co powoduje, że nauka języka angielskiego będzie skuteczna i szybka.
 
Motywacja daje siłę do każdego rodzaju działania, silnie zmotywowany człowiek uczy się o wiele skuteczniej. Motywacja do nauki będzie wyjątkowo silna pod warunkiem, że znajdzie się odpowiedni powód do nauki, może to być na przykład możliwość lepszej pracy, wyższych zarobków, chęć zrealizowania planów związanych z zagranicznymi podróżami. Nauka w miejscu, które inspiruje będzie dawało większą motywację do nauki. Z całą pewnością musi to być miejsce w którym będzie odczuwać się komfort, a żadne czynniki czy to wewnątrz pomieszczenia, czy też zewnętrzne nie będą rozpraszały. Takie miejsce powinno być wolne od wszystkiego co rozprasza. Na wzrost motywacji wpływają nagrody, skutecznym sposobem na podsycanie motywacji jest wynagradzanie siebie, na przykład po zaliczeniu jakiejś partii materiału do opanowania. Nic tak nie motywuje do nauki jak możliwość podzielenia się swoimi osiągnięciami z innymi. Na portalach związanych z nauką języków obcych można poznać grupy ludzi zjednoczone wokół podobnego celu do osiągnięcia.

Różnorodność ma wpływ na skuteczną naukę języka angielskiego.

Ucząc się języka angielskiego warto jest korzystać z różnych form jego nauki. Różnorodność sprawi, że nauka nigdy nie będzie nudna. Istotne są cztery aktywności językowe takie jak: słuchanie, czytanie, mówienie, pisanie. Najlepiej stosować je naprzemiennie.
Nie ma jednej skutecznej metody nauczania języka angielskiego, która byłaby dobra dla każdego. Bardzo wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań, to co w wypadku jednej osoby będzie skuteczne, w przypadku innej może zupełnie się nie sprawdzić. Na pewno nauka nie może być przykrym obowiązkiem, lub czymś do czego będziemy podchodzili tylko i jedynie z konieczności. Przyjemna nauka języka angielskiego będzie efektywna i szybka. Ostatnie rzeczy o jakich należy wspomnieć jest pozytywne myślenie, oraz dobra organizacja. Stosując się do powyższych zasad język angielski stanie się łatwy do opanowania i nawet nie zauważysz kiedy, będziesz cieszyć się bardzo dobrą jego znajomością.

data ostatniej modyfikacji: 2017-02-14 14:26:27
Komentarze
Ostatnie:
16.02.2017 10:41
Dodał(a): ~orlanda
(IP: 195.167.159.*)
mnie sie udało dopiero jak sie zapisałam na kurs do http://www.lincoln.edu.pl/ wcześniej chciałam się uczyć w domu ale zawsze miałam coś :ważniejszego\" do zrobienia. a tak to chodze regulrnie na zajęcia, bardzo je zresztą lubię i już nie mam problemów z wygospodarowaniem na to czasu.

Szkoły policealneNauka języka za granicą
ATAS_220.jpg
EF_Education_First_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
kursy_boks_2016.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura