FCE i CAE w wersji komputerowej

Już 22 i 23 kwietnia 2010 r. w dziewięciu miastach w Polsce odbędzie się pierwsza organizowana przez British Council ogólnodostępna sesja egzaminów Cambridge przeprowadzana na komputerach.

Klienci będą mogli zdać między innymi FCE czy CAE używając klawiatury i myszy. Zapisy ruszają już w poniedziałek 15 lutego i potrwają do 22 marca.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością zaoferowania zdającym opcji komputerowej egzaminów Cambridge ” – powiedziała Agnieszka Malinowska z Sekcji Egzaminacyjnej British Council - „Dzięki temu możemy zaproponować klientom niższe ceny a wyniki testów będą dostępne już po trzech tygodniach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w tej wersji testu każdy zdający dysponuje własnymi słuchawkami, na których dowolnie reguluje siłę dźwięku podczas części słuchowej testu. O jej wynik kandydaci obawiają się najczęściej”.

Sesje egzaminów Cambridge w wersji komputerowej (FCE i CAE, ale także KET, PET, BEC) odbędą się w ośrodkach egzaminacyjnych British Council dwukrotnie w 2010 roku – w kwietniu i listopadzie. Organizowane będą w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.  
Zapisy na egzaminy odbywają się on-line na stronie www.britishcouncil.pl. Próbne testy FCE i CAE w wersji komputerowej dostępne są na http://www.cambridge-efl.org.uk/.

O egzaminach w wersji komputerowej
Egzaminy organizowane są w salach, gdzie każdy z kandydatów ma do dyspozycji komputer. Kandydaci odpowiadają na pytania wyświetlane na ekranie monitora a test poprzedza krótka prezentacja objaśniająca nawigację programu. Część ustna egzaminu odbywa się w sposób tradycyjny, z udziałem dwóch egzaminatorów i dwóch zdających. Po zakończeniu testu, odpowiedzi wysyłane są do Cambridge ESOL drogą elektroniczną.
Osoby, które zdały egzamin, otrzymają certyfikat nie różniący się od tego uzyskanego na podstawie tradycyjnych testów w formie drukowanej i uznawany przez te same instytucje w Polsce i na całym świecie.

O egzaminach FCE i CAE
Egzaminy Cambridge są najstarszymi przeprowadzanymi w Polsce testami z angielskiego –British Council organizuje je w kraju już od 1938 roku. Według oficjalnej listy uznawalności (www.cambridgeesol.org), egzaminy FCE (First Certificate in English) i CAE (Certificate in Advanced English) w tej chwili uznaje ponad 2800 uczelni, instytucji rządowych, korporacji i organizacji pozarządowych na całym świecie. W Polsce dzięki certyfikatowi FCE lub CAE można np. zostać pracownikiem służby cywilnej, przewodnikiem wycieczek czy nauczycielem języka angielskiego. Posiadanie certyfikatu w wielu przypadkach pozwala studiować w Polsce lub za granicą - FCE i CAE są honorowane przez wiele uczelni jako potwierdzenie znajomości języka będące warunkiem przyjęcia na studia, często pozwalają też na zaliczenie lektoratu lub wewnętrznego egzaminu językowego podczas studiów.


ostatnia zmiana: 2010-02-12
Komentarze
 
Polityka Prywatności