Czytaj w odpowiedni sposób

Pierwszy raz nową książkę czytaj szybko, nie zatrzymuj się na każdym słowie, nie sprawdzaj każdego nieznanego wyrazu w słowniku, jeśli wyraz jest ważny, powtórzy się. Jeśli ty sam odczytasz znaczenie słowa bez słownika, poczujesz się jak zwycięzca, mistrz szachowy, odkrywca.

Dokładnie taka sama zabawa jak przy rozwiązywaniu krzyżówki, sudoku, czy graniu w gry logiczne. Zagraj w pewną grę z pisarzem. Staraj się złapać autora na błędzie (oczywiście wiadomo, że ich nie znajdziesz, ale ile się nauczysz i ile będzie zabawy). Może zrobił błąd gramatyczny, może użył niewłaściwego czasu, formy? Bądź detektywem, Sherlockiem Holmesem literatury.

Czytaj – w książkach znajdziesz język poprawny i jednocześnie używany w codziennych sytuacjach. Uczysz się słówek i jednocześnie kontekstu, w jakim one są używane. Możesz uczyć się mechanicznie tysięcy słówek, ale czy będziesz mógł powiedzieć, kiedy ich używany, w jakich sytuacjach, czy jest to słowo używane w kościele, w biurze, w rozmowie z dziećmi, czy nikogo nie obrazimy?

Typowe podręczniki nie zawierają słów typu „uhmm”, „ahh”, „hmmm”, które często występują w mowie potocznej. Czytając poznajesz najczęściej używane słowa, czasy, konstrukcje gramatyczne – na typowym kursie często dużo czasu poświęca się na poznanie rzadko spotykanych, egzotycznych form, czasów, wyrazów, zamiast ciągłego powtarzania najczęstszych słów.

Źródło: www.hiszpanski-online.pl

Foto: brulionbeel.blox.pl

ostatnia zmiana: 2011-02-08
Komentarze
 
Polityka Prywatności