Yes, I can!

Nauka języków obcych ma szczególne znaczenie, ze względu na fakt, że pracodawcy często wymagają ich biegłej znajomości. Kto tylko ma możliwość, uczęszcza na kursy językowe lub indywidualne lekcje. Niektórzy jednak zbyt szybko się zniechęcają. Czy trzeba mieć szczególny talent, aby nauczyć się języka obcego?

Ile lat trzeba poświęcić na naukę języka obcego, żeby się nim biegle posługiwać? Są tacy, którzy uczą się języka latami, ale ich znajomość nie jest biegła. Z kolei innym wystarczy dużo mniej czasu, żeby sobie świetnie radzić w obcym kraju. Od czego to zależy? Od determinacji i motywacji, ale i od zasobu wiedzy. Im szerszy wachlarz słów, tym lepsze rozumienie oraz łatwiejsze wyrażanie myśli.

Dziecko 6 letnie posiada zasób 6000 - 7000 słów. Jeśli więc opanujesz mniej więcej taki zakres słownictwa, będziesz mógł mówić jak sześciolatek.

Nauka języków obcych to jednak swoista próba charakteru. Możesz uczęszczać na świetne kursy językowe, mieć najlepsze podręczniki, jeśli nie jesteś systematyczny - z dobrych wyników nici. I nie chodzi tu o stu procentową frekwencję na zajęciach i sumienne odrabianie lekcji. Chcąc szybko i efektywnie nauczyć się języka najlepiej poświęcić przynajmniej 15 minut dziennie, ale nie dłużej niż godzinę.

Dobra znajomość języka obcego, to przede wszystkim bogaty zasób słownictwa. Chodzi głównie o niuanse i kontekst sytuacyjny.

Jeśli masz pamięć wzrokową kup karteczki samoprzylepne. Napisz po parę słówek na każdej i poprzyklejaj w miejscach, w których spędzasz chwilę czasu. Na przykład na lustrze, na lodówce, przy łóżku, na okładce czytanej akurat książki, przy stole itp. Przy każdej okazji staraj się powtórzyć tych kilka słów. W efekcie, w ten sposób, dziennie powtórzysz ich nawet sto.

Jeśli masz pamięć słuchową przynajmniej raz dziennie posłuchaj kilka minut czegokolwiek w języku, którego się uczysz. Czy to będzie piosenka, czy lekcja nagrana w mp3 ważne, żeby nie była długa i żeby słuchać ją parę razy, starając się ją zrozumieć i nauczyć na pamięć.

Skojarzenia to świetna metoda przy nauce słówek. Najprościej jest utożsamiać wymowę, lub ortografię słowa z jakimś przedmiotem lub sytuacją.

Otwórz się na świat, który mówi do ciebie na każdym kroku. Środki czystości i kosmetyki uczą nas nazw czynności, komputer i  sprzęty  AGD podobnie. Moda uczy nas nie tylko stylu, ale i nazw.

Źródło: w-spodnicy.pl

ostatnia zmiana: 2011-10-21
Komentarze
 
Polityka Prywatności