Kursy Angielskiego za granicą co & gdzie & jak

Nauka języka to bezapelacyjnie inwestycja w siebie i swoją przyszłość. Niezależnie od wieku, jak i umiejętności doskonałą formą nauki jest wyjazd za granicę (Anglia, Malta, USA). Nauka przez „zanurzenie” popularna jest nie od dziś, jednak kursy językowe za granicą dopiero od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Ofert szkół językowych i organizatorów wyjazdów zagranicznych połączonych z nauką angielskiego jest bez liku. Można skorzystać ze znanych i cenionych na rynku, jak i zaryzykować wybierając się na mniej popularny kurs nowicjusza w branży.

Efektywność zagranicznych kursów językowych oceniana jest przez samych zainteresowanych bardzo wysoko, niemniej trzeba pamiętać, iż nikt nie nauczy się języka za uczestnika kursu. Istotne znaczenie ma system motywacyjny i swego rodzaju dyscyplina zapewniająca samokontrolę, jednak to czy ktoś się faktycznie nauczy, posiądzie przekazywaną wiedzę nie zależy wyłącznie od nauczycieli i organizacji kursu. "Wbrew wielu hasłom reklamowym nauka języka wymaga czasu, pracy, wysiłku. Umiejętności językowych nie da się kupić, chociaż wiele osób zarzucając organizatorom kursów nieefektywność wskazuje na koszty owych kursów, tymczasem organizator jedynie udostępnia szereg narzędzi, okazji i warunków sprzyjających nauce, zapewnia odpowiednią kadrę oraz sprawdzone techniki nauki, jakie oferuje, proponuje uczniom. To od ucznia zależy jego sukces" Podaje Marcin Stryjecki ze Sprachcaffe Polska

Kurs angielskiego a wakacje?

Wiele osób zdecydowanych na wyjazd na kurs angielskiego liczy się z intensyfikacją nauki, jak i tym, że wyjazd na kurs to nie wakacje, mimo iż wiele kursów organizowanych jest w turystycznych kurortach (Los Angeles i Miami w USA, St. Julian's na Malcie, Brighton w Anglii). Oczywiście program kursu uwzględnia: zwiedzanie, poznawanie kultury i żywego języka poprzez naturalne kontakty i konwersacje, jednakże kurs to przede wszystkim nauka. Gdzie najlepiej wybrać się na kurs angielskiego? Ano do kraju anglojęzycznego. Do najpopularniejszych destynacji w których szkoły językowe oferują wyjazdowe kursy angielskiego należy w Europie UK, Malta, oraz na świecie Kanada, jak i Australia, USA.

Zaletą kursów na "obczyźnie" jest brak kontaktu z językiem polskim, co wymusza myślenie w języku obcym, osłuchanie się z akcentem, jak również ćwiczenie i utrwalanie nabytych umiejętności. Każdy dzień w obcym kraju, z obcokrajowcami to nauka, nawet wówczas, kiedy wydaje się kursantom że spędzają czas wolny, odpoczywają. By kurs angielskiego nie był tylko wkuwaniem materiału, organizatorzy dbają o atrakcje i szereg różnorodnych zajęć tematycznych. Poza wieczorami integracyjnymi planowane są wycieczki jak również wypady do teatru, czy kina, na mecz, bądź lekcje tańca.

Dzięki takim zajęciom językowym kursanci są stopniowo "zanurzani" w kulturze języka, jego brzmieniu i znaczeniu. Efekty zauważalne są już po kilku tygodniach pobytu. Długość kursu, jego intensywność, poziom zależy od samego kursanta. Szkoły językowe oferują kursy wakacyjne jak i całoroczne z pobytami tygodniowymi, miesięcznymi i dłuższymi.
Niewielkie grupy learningowe, w wielu przypadkach dobierane pary jeden na jeden umożliwiają naukę w dogodnych warunkach. Prócz tego zaletą kursów zagranicznych jest nauka poprzez praktykę, co pomaga w opanowaniu swobodnych wypowiedzi i przełamaniu bariery językowej podczas konwersacji.

Mnóstwo osób wybiera właśnie tę formę nauki, gdyż na widok podręcznika i lekcji schematycznej w szkołach stacjonarnych w Polsce ma chęć się schować. W kursach można wybierać nie tylko destynację, termin, ale także poziom zaawansowania oraz przedział wiekowy. Z kursów do tej pory najchętniej korzystała młodzież, uczniowie i studenci, obecnie mocno zarysowuje się trend nauki na kursach zagranicznych osób starszych, w wieku dojrzałym i średnim. Dzięki kursom zagranicznym mogą skupić się wyłącznie na nauce języka. Odległość dzieląca ich od domu zapewni poświecenie maksymalnej uwagi na naukę bez rozproszenia się na troski codziennego życia zawodowego i rodzinnego.

Znajomość angielskiego jest obecnie niezbędna

Jako, że znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie jest niemalże niezbędna jak powietrze, warto rozważyć edukację zagranicą. Pośród wielu zalet jakie niesie ze sobą uczestnictwo w kursie zagranicznym jest też jeden minus - cena. Niestety koszty kursu angielskiego za granicą nie należą do najniższych, zwłaszcza kiedy porównamy koszty rocznego kursu stacjonarnego. Średnia cena za 1 tygodniowy program nauki w Anglii czy na Malcie to koszt od około 2 000 PLN. Mimo to chętnych wciąż przybywa, a ci którzy skorzystali z tej możliwości raz, często wybierają się w kolejnym sezonie lub jeszcze wcześniej na kolejny wyjazd językowy, kolejnego stopnia. Kupując kurs warto dowiedzieć się szczegółowych informacji o szkole w której odbywa się nauka, o jej nauczycielach.

Warto również zwrócić uwagę na towarzystwo, w jakim będziemy się uczyć i omijać obozy tylko w Polaków. Im bardziej międzynarodowa grupa, tym atmosfera jest nie tylko milsza ale i bardziej sprzyjająca nauce. Należy pamiętać, iż języka na kursie uczymy się non stop, nie tylko na zajęciach ale i popołudniami, wieczorami. Skuteczność kursów podawana przez organizatorów porównywalna jest z rocznymi kursami angielskiego w Polsce.

Najlepsze szkoły językowe za granicą posiadają prestiżowe rekomendacje British Council, English UK, FIYTO, RELSA, ALTO, FELTOM co warto sprawdzić jeszcze przed wyjazdem. Standardowy kurs obejmuje 15-20 lekcji tygodniowo, aczkolwiek można tez wybrać bardziej intensywny (30 godzin lekcyjnych) lub superintensywny (do 40 lekcji tygodniowo). Najczęściej uczestnicy kursu są kwalifikowani do grup wedle zaawansowania, zaś na zajęciach pozalekcyjnych spotykają się wszyscy razem. Podobnie jest z zakwaterowaniem. Kursant może skorzystać z hotelu, jak i akademika, a także mieszkania u rodzin goszczących, co jest najbardziej chwalonym rozwiązaniem ze względu na poznanie codziennego życia, kultury, obyczajów mieszkańców danego kraju i miejsca.

Więcej o kursach angielskiego w Sprachcaffe (Anglia, Malta, USA, Kanada) znajdziesz tutajdata ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:37:38
Komentarze
Ostatnie:
13.07.2018 9:18
Dodał(a): ~bezpłatne szkolenia
Chcesz się bezpłatnie nauczyć języka angielskiego? Zgłoś się na kurs języka angielskiego w Warszawie finansowany z Unii Europejskiej: https://www.szkolimyzadarmo.pl/projekt/102

30.01.2018 21:51
Dodał(a): ~Daga
a nie lepiej zacząć dbry kurs podstawowy np tu https://speak-up.pl/pl/oferta i dopiero wyjechać zagranicę? Ja tak własnie zrobiłam i nie żałuję.
 
Polityka Prywatności