Znajdź nas na   

5 porad jak uczyć się angielskiego na co dzień

Z postanowienia noworocznego o regularnej nauce angielskiego nici? Nie jesteś pewny swoich zdolności językowych i chcesz się zmotywować? Przygotowaliśmy podpowiedzi, które możesz wykorzystać do codziennej nauki języka angielskiego. Wkuwanie słówek i regułek niekoniecznie musi przysparzać kłopotów!

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest otaczanie się nim podczas codziennych czynności. Jasno określ poziom, do którego aspirujesz, a następnie zaplanuj dokładnie, w jaki sposób możesz go osiągnąć. Jeśli skupisz się na drobnych celach, staną się one częścią codziennej rutyny, a po paru tygodniach będziesz słuchać podcastów po angielsku jadąc autobusem albo powtarzać słówka podczas treningu - komentuje Sylwia Rogalska, Country Manager EF Education First, firmy, która od 51 lat organizuje wyjazdy językowe za granicę.

Oto zestaw inspiracji, które można wykorzystać do samodzielnej nauki języka angielskiego:

1. Śledź newsy na anglojęzycznych portalach

Jeśli jesteś głodny newsów o świecie, śledź strony anglojęzycznych mediów, jak agencja Reuters czy The Guardian. Podczas gotowania obiadu czy sprzątania oglądaj telewizję BBC lub CNN, a także słuchaj radia BBC, które z myślą o osobach uczących się języka angielskiego, przygotowało również specjalną serię kursów i podcastów, jak 6 minute English, English My Way czy Shakespeare Speaks.

2. Rób prywatne mini-karaoke

Jeśli wolisz słuchać piosenek, skup się na przyswajaniu słówek jednego utworu dziennie. Warto nie tylko tłumaczyć tekst, ale również pobawić się w karaoke i śpiewać piosenkę razem z artystą. Dzięki temu staniesz się mniej nieśmiały w mówieniu w języku obcym. Poprzez słuchanie piosenek możesz też sprawdzić zdolność rozumienia ze słuchu. Pomoże ci w tym strona lyricstraining.com.

3. Oglądaj filmy i seriale bez lektora

Oglądając filmy i seriale warto zrezygnować z dubbingu na rzecz napisów w języku angielskim. Większość telewizorów obecnych na rynku posiada opcję wyłączenia lektora i ustawienia napisów po polsku albo angielsku. Możesz też korzystać z zasobów Netflixa i oglądać w oryginale Stranger Things czy Game of Thrones. Naukę oraz dobrą zabawę można połączyć również przez oglądanie różnych talk show po angielsku, jak The Tonight Show czy The Graham Norton Show. W ten sposób osłuchasz się z żywą konwersacją i prawdziwym tempem rozmów.

4. Obserwuj angielskojęzycznych YouTuberów

Znajdź na YouTubie kanał odpowiadający twoim zainteresowaniom, jak make-upowy kanał Lisy Eldridge, vintage vlog Lilly Jarlsson czy ćwiczenia jogi z Boho Beautiful. Oglądając ich filmiki, łączysz przyjemne z pożytecznym. Na początku możesz mieć małe trudności ze zrozumieniem niektórych akcentów, jednak ta umiejętność przyjdzie z czasem, a do tego przyswoisz mnóstwo nowego słownictwa!

5. Ustaw sobie język angielski na Facebooku

Przestawienie języka systemu w telefonie lub konkretnej aplikacji również pomoże ci w oswojeniu się z językiem w naturalny sposób. Warto rozpocząć od intuicyjnego Facebooka, gdzie możesz wybrać aż cztery wersje języka angielskiego: brytyjską i amerykańską, a w formie żartu, wersję piracką i do góry nogami.

Jeśli czujesz, że postępy językowe nie przychodzą tak szybko, jakbyś tego oczekiwał, co zdarza się wszystkim, nie wmawiaj sobie, że nigdy się nie uda. Najlepiej usuń słowo "nigdy" ze swojego słownika. W gruncie rzeczy proces nauki języka jest bardzo subtelny, a załamywanie rąk tylko odwraca twoją uwagę od małych sukcesów, które cały czas robisz!

Więcej inspiracji do nauki języka obcego znajdziesz na blogu EF.

O Education First:

EF, czyli Education First to w bezpośrednim tłumaczeniu edukacja na pierwszym miejscu. Spółka założona została 50 lat temu przez Bertila Hulta, który jako pierwszy wpadł na pomysł organizowania językowych podróży edukacyjnych. Misją firmy jest otwieranie świata przez edukację, pomagając ludziom każdej narodowości i w różnym wieku zostać jego obywatelami. Education First oferuje szereg programów edukacyjnych, od nauki 7 różnych języków obcych po podróże edukacyjne, wymianę międzykulturową i możliwość uzyskania stopni naukowych. Globalna sieć Education First obejmuje 40 500 pracowników pracujących w 45 własnych szkołach i biurach w większości krajów na świecie, a od 1965 roku z jej usług skorzystało 15 milionów osób. Education First posiada swoje kampusy w San Diego, Waszyngtonie, Miami, Nowym Jorku, Bostonie, Oxfordzie oraz Maladze.


opublikowano: 2017-02-09
Komentarze
Ostatnie:
21.02.2017 18:33
Dodał(a): ~Arek
Coś takiego mi poradzil lektor w speak up, bo to faktycznie dobra forma, żeby wspomagać naukę, ale jej nie zastąpi. Do jezyka trzeba się przyłożyć i jak przy każdej nauce dobrze jeżeli jest nauczyciel, który pomoże.
19.02.2017 12:45
Dodał(a): ~zenon1
6. Skorzystaj z aplikacji na Android która uprzyjemni naukę, np. Langmission
Polityka Prywatności