Języki - artykuły

Jak samodzielnie przygotować się do testu IELTS?

Marzysz, żeby studiować lub pracować za granicą. Przeglądasz wymagania, wśród nich dostrzegasz „zdany test IELTS”, wybierasz centrum egzaminacyjne i datę sesji, zapisujesz się. Postanawiasz się przygotować się samodzielnie, ale nie bardzo wiesz jak się za to zabrać. Przygotowaliśmy kilka wskazówek:)

4 podstawowe rady:

#1 Zgromadź materiały i pomoce naukowe

Zaopatrz się w książki do samodzielnej nauki, czyli tzw. self-study books z zeszytem ćwiczeń i kluczem odpowiedzi. Do wielu z nich dołączone są materiały dodatkowe, nagrane na płytę DVD lub CD, z których warto korzystać. Poszukaj przydatnych materiałów on-line, np. internetowego kursu Road to IELTS, który pomaga w przygotowaniach do obydwu wersji testu (General Training i Academic). Zainstaluj bezpłatną aplikację IELTS Prep App i ucz się wszędzie, w autobusie czy w przerwie między zajęciami.

#2 Zapoznaj się ze strukturą egzaminu

Znajomość konstrukcji testu jest ważna, to dzięki niej będziesz mniej zestresowany w dzień egzaminu. Poznaj rodzaje i długość trwania poszczególnych części oraz typy pytań, a nic cię nie zaskoczy. Do stworzenia własnej strategii egzaminacyjnej potrzebna ci będzie jeszcze wiedza na temat wymagań, kryteriów oceniania oraz jak rozwiązywać zadania szybciej i lepiej. Możesz je poznać w trakcie internetowego kursu Understanding IELTS, który organizowany jest regularnie na platformie Future Learn.

#3 Zaplanuj naukę

Im więcej masz czasu, tym lepiej, dlatego zacznij już dziś. Zastanów się chwilę i obierz sobie cele na każdy tydzień lub jak wolisz na miesiąc przygotowań. Bądź realistą, bo nic tak nie niszczy motywacji, jak niemożność wykonania zadań, które sami sobie wyznaczyliśmy. Unikaj długich przerw pomiędzy sesjami nauki. Staraj się ćwiczyć wszystkie umiejętności jednocześnie, nawet jeśli pokusa, żeby pomijać nielubiany writing, jest bardzo silna. Co jakiś czas rozwiązuj testy próbne i to najlepiej z zegarkiem w ręku. Sprawdzisz swoje postępy i przećwiczysz zdawanie egzaminu.

#4 Angielski codziennie, a nie od święta

Staraj się mieć kontakt z językiem codziennie. To łatwiejsze niż ci się zdaje. Możesz czytać prasę w Internecie, słuchać podcastów i audiobooków, oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej… Poszukaj osób, z którymi możesz rozmawiać po angielsku, np. stwórz tandem językowy z native speakerem lub pomóż komuś innemu w nauce.

Terminy egzaminów (studentnews.pl) »


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-19 08:13:27
Komentarze

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 4
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności