Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

O tym, co można robić w Nicei przy okazji kursu języka francuskiego w szkole Sprachcaffe:)

Nicea miejsce pełne słońca, piękne plaże, ciepłe morze śródziemne, zimne napoje, piękne miasto ale Nicea to coś więcej. Przekonaj się jadąc na kurs językowy do szkoły Sprachcaffe, która organizuje wyjazdy i obozy językowe. Jest to miejsce wielu festiwali i całorocznych wydarzeń, które sprawią ,że jeszcze bardziej zakochamy się w Nicei. Jeżeli interesują cię niecodzienne wydarzenia w obcym kraju to ten przewodnik miesiąc po miesiącu jest dla ciebie.

Kalendarz roczny najważniejszych wydarzeń

Luty: Miesiąc festiwali w Nicei

Kto nie lubi zimy? Oczywiście znajdzie się kilka osób, które ją lubią, ale na pewno zmienią zdanie jak odwiedzą słynny na całym świecie karnawał w nicei. Tysiące kolorowo ubranych ,świętujących, uśmiechniętych osób. Kto by pomyślał, że wszystko zaczęło się od jednej bitwy kwiatowej, która stała się inspiracją dla reszty karnawałów na świecie np. Rio de Janeiro, Cannes ,i po dziś dzień bitwa odbywa się cyklicznie. Zostaje wykorzystanych od 4000 do 5000 świeżych kwiatów w bitwie. Kwiaty (goździki, róże, mieczyki) pochodzą z lokalnych upraw. Karnawałowe dekoracje w Nicei są robione ręcznie. To wydarzenie odbywa  się od 16 lutego 2019 r. do 2 marca 2019 r.


Ciekawe wydarzenia: Czerwiec

Festiwal muzyczny

Czy jest coś piękniejszego niż dobra muzyka ? Jest to miód dla uszu i lekarstwo dla duszy, ukojenie dla umysłu i ucieczka do innego miejsca. Taki właśnie jest festiwal muzyczny w Nicei. To wydarzenie jest jednym z najważniejszych wydarzeń oraz jednym z największych francuskich koncertów. Bilety już można rezerwować!

Ironman


Jeżeli chcesz przetestować swoje ciało, wycisnąć z niego siódme poty, dać z siebie wszystko i zaliczyć się do grona najlepszych z najlepszych to to wydarzenie jest właśnie dla ciebie. Jest to triathlon. Wyścig składa się z pływania na dystansie 3,6 km, jazdy na rowerze przez 180 km i 42 km biegu. Czy podejmiesz się wyzwania?


Lipiec-sierpień

Festiwal Prom Party w Nicei

Kolejny festiwal muzyczny. Jeżeli ktoś powie, że Francja nie jest muzykalnym krajem to trzeba zaprosić niedowiarka na Festiwal Prom Party. 14 lipca Promenada des Anglais zamienia się w gigantyczną scenę festiwalu Prom Party. Oczywiście będzie też 7 innych scen, z różnymi gatunkami muzycznymi aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To wydarzenie w Nicei gości kilka tysięcy widzów. Show kończy się pokazem fajerwerków. Dobra wiadomość jest taka, że ​​koncerty są całkowicie darmowe!

Festiwal fajerwerków

Wybuchy, piękne kolory, niespotykane widoki to wszystko na festiwalu fajerwerków odbywającym się w Cannes. Festiwal odbywa się od 1998 roku. To nic innego jak mistrzowie fajerwerków w jednym miejscu.
Daty: lipiec 14,21,29 i 7 sierpnia

Festiwal Jazzu

Jeżeli chcesz troszkę wyluzować, przystopować i posłuchać niesamowitego jazzu to najlepszym momentem do tego będzie lipiec, od 17 do 20, odbędzie się Nice Jazz Festival. Ten festiwal muzyczny obchodzi swoje 70. urodziny i odbędzie się w Théâtre de Verdure i na Place Masséna w Nicei. Jedno z najpopularniejszych festiwali miłośników Jazzu we Francji, jeżeli sam jesteś miłośnikiem Jazzu to nie może cię tutaj zabraknąć.


Październik: Tydzień Teatralny w Nicei

Tydzień teatrów to wydarzenie mające na celu popularyzację artystów z Nicei i lokalnej sceny teatralnej. Ceny wejściowek wahają się od 6 € do 12 €.


Co robić w Nicei w listopadzie

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w maratonie to listopad jest miesiącem w którym możesz spróbować swoich sił. Ten jesienny miesiąc to czas maratonu a dokładniej Marathon des Alpes. Czy jest lepsze miejsce na wyścig niż wzdłuż wspaniałych krajobrazów Riwiery Francuskiej?
Data: 4 listopada 2018 rGrudzień: Jarmark bożonarodzeniowy

Pierniki, ozdoby świąteczne, prezenty, klimat świąteczny, kto tego nie lubi? Najlepszym momentem aby poczuć klimat świąt jest na pewno świąteczny jarmark. Ponad 60 stoisk ze smakołykami i rękodziełem , lodowisko, diabelski młyn, smaczne jedzenie. To wszystko znajdziesz w sercu Place Massena, w grudniu, w najbardziej magicznym momencie roku.

data ostatniej modyfikacji: 2018-07-24 12:34:42
Komentarze

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura UTH 11
miniatura
 
Polityka Prywatności