Języki - artykuły

Jak wybrać kurs za granicą, żeby nauczyć się języka i mieć udane wakacje

Kurs językowy to dobra okazja do podniesienia swoich umiejętności językowych, wyjazdu za granicę i konstruktywnego spędzenia. Najlepszym czasem na odbycie takiego kursu wydaje się wyjazd w okresie wakacji, ze względu na większą ilość wolnego czasu oraz na fakt, że jest to czas wolny od nauki.

Szkoła Sprachcaffe już od 30 lat organizuje takie kursy na całym świecie, więc wie, na co zwracają uwagę jej studenci.

Czym się kierować wybierając kurs językowy?

Zaczynamy od wyboru języka. Możemy uczyć się angielskiego, ale popularne są też niemiecki, hiszpański i francuski. Niektórzy dla przyjemności uczą się włoskiego, chińskiego i arabskiego.

Zwykle uczniowie Sprachcaffe wybierają kurs standardowy z 4 godzinami nauki dziennie, żeby móc cieszyć się wolnym popołudniem, zwiedzać i poznawać ludzi. Jeśli zależy wam jednak na szybkich wynikach można wybrać kurs intensywny.

Ważne jest aby szkoła, którą wybieramy zatrudniała wykwalifikowaną kadrę, która potrafi skutecznie i zabawnie nauczyć języka. A także, aby była znana i lubiana, ponieważ dobrze jest uczyć się w przyjaznej atmosferze. Nauka języków obcych najlepiej sprawdza się w małych grupach, takich do 10-15 osób. Jeśli tylko pozwala na to czas i sytuacja finansowa warto wybrać się na zagraniczny kurs na minimum 2 tygodnie.

Istotną rzeczą jest intensywność nauki. Lekcje powinny odbywać się codziennie i trwać minimum 4 godziny lekcyjne w ciągu dnia. Trzeba pamiętać, że taki wyjazd na kurs ma nie tylko uczyć, ale także i bawić. Dobrze jest, jeżeli szkoła organizuje jakieś zajęcia pozalekcyjne, przykładowo zajęcia sportowe, wycieczki czy dyskoteki. Warto to sprawdzić, gdyż takie formy rozrywki, to okazja do nawiązania nowych znajomości, a co za tym idzie, ćwiczenia rozmów w języku obcym.

Ważne też, żeby w szkole było jakieś miejsce, gdzie studenci będą mogli się socjalizować, odpoczywać i rozmawiać z innymi uczniami. Nie musi to być od razu basen na świeżym powietrzu jak w szkole Sprachcaffe na Malcie, ale każda szkoła powinna mieć pokój socjalny, gdzie będzie można spędzić przerwę, napić się czegoś i poznać nowe osoby, które też czekają na swoje zajęcia. Dzięki temu poznamy więcej osób niż tylko te z naszej klasy.

Jak wybrać zakwaterowanie na kursie zagranicznym?

Przy wyborze zakwaterowania mamy sporo opcji do wyboru. Każda ma swoje zalety. Jeśli decydujemy się na pobyt u rodziny goszczącej, wielkim plusem będzie ćwiczenie języka w naturalnych, codziennych sytuacjach z native speakerami.

Jeśli chcemy zapewnić sobie więcej swobody i poznać więcej osób, dobrym wyborem będzie zakwaterowanie w apartamentach przypominających uniwersyteckie akademiki na kampusie lub w pobliżu niego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-18 13:24:49
Komentarze

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 
Polityka Prywatności