Języki - artykuły

Certyfikaty ÖSD z języka niemieckiego - sesja wiosenna w Instytucie Austriackim

egzamin OSD

Przypominamy o egzaminach ÖSD 2019 w sesji wiosennej. Np. w Instytucie Austriackim w Warszawie egzamin pisemny jest 03 marca, natomiast egzamin ustny 10 marca. Ale pamiętaj, zapisy do 2 lutego. Przed przystąpieniem do egzaminu należy pamiętać, że nie jest on konkursem na napisanie najbardziej kreatywnego tekstu, w jak najszybszym czasie. Zadanie stawiane przed egzaminowanym polega na zdobyciu możliwie największej liczby punktów.

Egzamin pisemny składa się z trzech części: czytanie ze zrozumieniem, słuchanie i pisanie. Na każdą część egzaminowany ma określoną ilość czasu, zależną od poziomu egzaminu. Na przykład na egzaminie certyfikującym na poziomie B2, na czytanie przewidziane jest 90, na słuchanie 30, a na pisanie 90 minut. Po części z czytaniem ze zrozumieniem następuje krótka przerwa. Jest ona konieczna zwłaszcza na dłuższych egzaminach, powyżej poziomu B2. 

Wskazówki na egzamin pisemny:

  • Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań uważnie przeczytaj zadania. W przypadku jakichkolwiek niejasności zadaj pytania (jest to prawo każdego przystępującego do egzaminu).
  • Rozwiązując zadania zacznij od najprostszych. Trudniejsze zostaw na koniec (w części czytanie ze zrozumieniem).
  • W fazie kontrolnej odpowiedz na pytania, które dotychczas pominąłeś – być może odpowiedzi będą trafione.
  • W częściach polegających na czytaniu i słuchaniu, zanim zaczniesz odpowiadać na pytania, wyklucz błędne odpowiedzi.
  • Przerwę w egzaminie wykorzystaj na krótki relaks (wyjdź na świeże powietrze, zjedz małą przekąskę itp.). Nie rozmawiaj na temat egzaminu, na takie rozmowy będzie jeszcze czas.
  • W trakcie egzaminu nie zaglądaj zbyt często do słownika – szkoda na to czasu.
  • Pamiętaj żeby w części pisemnej nie starać się pisać jak najdłuższego tekstu. Wystarczy jeśli się zmieścisz w określonej ilości słów (za długość tekstu nie ma bonusowych punktów).
  • Pisząc zaznaczaj sobie wszystkie punkty – nie pomiń żadnego. Pamiętaj również o odpowiedniej formie tekstu. Z prawej strony zostaw sobie margines na ewentualne korekty.
  • Nie staraj sie pisać wszystkiego z dużej litery.
  • Zostaw sobie około 10 minut na dokładne sprawdzenie napisanej pracy. Uważaj na prawidłowe formy czasowników, ich pozycję oraz na przyimki. Nie zapominaj również o ortografii. Ciesz się z każdego odkrytego błędu! (zadanie: pisanie)
więcej na stronie o egzaminie:
https://www.warszawa.oei.org.pl/imprezy-projekty/blog/certyfikaty-oesd-wskazowki-praktyczne/

data ostatniej modyfikacji: 2018-11-19 12:06:51
Komentarze

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Przy wejściu
 
Polityka Prywatności