Jak szybko nauczyć się angielskiego

Czas pędzi, a my razem z nim. Żyjemy szybko, chcemy mieć wszystko od razu, gdy musimy na coś czekać, zbytnio się niecierpliwimy, a nawet rezygnujemy z tego. Co zrobić jednak by nie stało się tak z nauką angielskiego? Jak efektywnie i szybko się go nauczyć nim stracimy zapał? Szkoła Sprachcaffe od 30 lat organizuje kursy języka za granicą, które umożliwiają szybkie nauczenie się angielskiego w Anglii, Stanach, Kanadzie i na Malcie.

Używaj języka w praktyce zamiast siedzieć godzinami w książkach

Teoria jest ważna, jednak robienie niezliczonej ilości zadań może doprowadzić Cię do frustracji. Dlatego warto ograniczyć je trochę, a skupić się bardziej na praktycznym użyciu języka, gdyż to zdecydowanie przyspieszy tempo nauki i zweryfikuje to czego nauczyłeś się z książek. Postaraj się wyjechać za granicę chociaż na tydzień.

Znajdź partnera do konwersacji

Żeby zacząć używać języka najlepiej znaleźć osobę, z którą mógłbyś bez skrępowania rozmawiać po angielsku. Takie konwersacje sprawią, że będziesz mówić bardziej swobodnie i nie będziesz się bał czy wstydził.

Twoim partnerem może być koleżanka lub kolega, który też chciałby lepiej mówić po angielsku. Możesz znaleźć też kogoś do rozmowy na tandemach czy innych spotkaniach językowych. Dobrym pomysłem jest też znalezienie native speakera, który dodatkowo pomoże i da cenne wskazówki w miłej atmosferze.

Znajdź podobieństwa między polskim a angielskim

Najszybciej zapamiętasz to co Ci się z czymś w jakiś sposób kojarzy. W polskim mamy całą masę zapożyczeń z języka angielskiego, więc istnieje bardzo dużo podobnych słówek, a nawet takich samych. Dlatego warto się z nimi zapoznać i dzięki temu bez wysiłku poszerzyć swój zakres słownictwa.

Ucz się systematycznie

Ucząc się angielskiego regularnie nauczysz się go znacznie szybciej niż zajmując się tym tylko od czasu do czasu, tym bardziej, że robiąc długie przerwy od nauki nie powtarzasz przerobionego już materiału, który szybko znika z Twojej głowy.

Dlatego odpowiednim rozwiązaniem jest zaplanowanie sobie nauki na konkretny dzień i porę. Nauka angielskiego będzie najbardziej efektywna jeśli będziesz uczył się przez krótszą ilość czasu, ale jak najczęściej, np po 30 minut dziennie.

Miej jak najwięcej kontaktu z językiem

Jako, że angielski to międzynarodowy język i obecnie słyszymy go wszędzie wokół nie będzie to trudne. Wystarczy włączyć jakieś anglojęzyczne piosenki, obejrzeć film czy serial. Oczywiście najlepiej gdybyś oglądał w oryginalnej wersji językowej lub z napisami angielskimi, ale na początek można się wspomóc polskimi.

Czytanie książek, gazet lub artykułów po angielsku to inny ciekawy pomysł na łączenie tego co Cię interesuje z nauką. Jeśli Twoja znajomość języka jest jeszcze dość podstawowa polecam czytanie bajek dla dzieci z obrazkami, które napisane są prostym językiem, więc na pewno sobie poradzisz:)

Wyjazd do anglojęzycznego kraju

Najwięcej kontaktu z angielskim będziesz miał oczywiście za granicą - w Wielkiej Brytanii, USA czy innych krajach. Jak wiadomo podróże kształcą, a poza tym są ciekawe, więc jeśli nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić któregoś z tych krajów to jest dobry pomysł by pojechać tam i pozwolić się tam całkowicie pochłonąć tamtejszej kulturze i językowi.

Jeśli chcesz przyśpieszyć naukę jeszcze bardziej to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zagraniczny kurs angielskiego Sprachcaffe - w Anglii, USA, Kanadzie lub na Malcie, co tylko wolisz!

Taki wyjazd to wspaniała możliwość szybszej nauki, gdyż będziesz żył w anglojęzycznym kraju i uczył się od doświadczonych nauczycieli, poznasz nowych znajomych, z którymi również będziesz mógł ćwiczyć swój angielski, a po zajęciach będziesz mógł zwiedzać i wspólnie się bawić.

Dzięki powyższym radom nauka angielskiego nie będzie trwającą w nieskończoność nudą. Sam wybierz więc odpowiednie dla siebie sposoby nauki, a już wkrótce dorównasz osobom, które uczą się angielskiego przez lata.

data ostatniej modyfikacji: 2019-08-15 07:34:12
Komentarze
Ostatnie:
19.08.2019 9:47
Dodał(a): ~ola
<a href="http://inspirant-girl.blogspot.com">http://inspirant-girl.blogspot.com</a>
19.08.2019 9:46
Dodał(a): ~ola
super wpis :)

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_220.jpg
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności