Znajdź nas na

Czy możemy pochwalić się dobrym poziomem znajomości językowych? W jakich rejonach kraju sytuacja wygląda najlepiej? Jak wypadamy na tle innych krajów? Co motywuje nas do nauki?

Lekcja otwarta języka ukraińskiego, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, zapoczątkowała działania lubelskiego Kuratorium Oświaty i Wychowania służące promocji języka ukraińskiego w szkołach Lubelszczyzny.

Czy możemy pochwalić się dobrym poziomem znajomości językowych? W jakich rejonach kraju sytuacja wygląda najlepiej? Jak wypadamy na tle innych krajów? Co motywuje nas do nauki?

Niezależnie od tego, jak trudno Ci się teraz skoncentrować... albo jak słabą masz pamięć... albo jak bardzo niemożliwe wydaje Ci się nauczenie nowego języka w kilka miesięcy... Możesz zadziwić całą swoją klasę i nauczyciela albo sprawić, aby zaniemówiła Twoja żona, kiedy po paru miesiącach nauki zaczniesz płynnie posługiwać się nowym językiem.

Tysiące słówek, trudna gramatyka i problemy z opanowaniem właściwej wymowy potrafią skutecznie zniechęć do nauki języków obcych. Co zrobić, gdy po wielu godzinach wkuwania, nie widać rezultatów? Pomóc mogą m.in. mnemotechniki i skojarzenia swobodne, czyli „sprytne” metody nauki.

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić 22% stawkę VAT na kursy językowe. Dotychczas nie były one opodatkowane. Pozwalała na to unijna dyrektywa, która mówi o zwolnieniu z VAT usług edukacyjnych. Resort finansów nie ukrywa, że zamierza część firm z sektora edukacji opodatkować. Dotyczy to zwłaszcza szkół językowych.

Już teraz możesz zapisać do nas swoje dziecko. Zapewnimy mu fachową opiekę i sprawimy, że nauki języka angielskiego nie będzie miało dość przez cały rok!

Wydawnictwo Langenscheidt przedstawia nowy kurs. Dwa miesiące z hiszpańskim to propozycja dla tych, którzy potrzebują szczególnie atrakcyjnej formy kursu, aby wytrwać i dla tych, którzy nie lubią długo czekać na efekty swojej pracy.

Kurs biznesowy, maturalny, konwersacyjny, egzaminacyjny, gimnazjalny. Możemy dziś wybierać spośród różnego rodzaju kursów, przygotowanych specjalnie dla określonych potrzeb uczących się.

Województwo mazowieckie bije na głowę pozostałe regiony, pod względem znajomości języków obcych - wynika z badań przeprowadzonych przez ESKK. Największa przepaść dzieli Mazowsze oraz Warmię i Mazury. W rywalizacji największych miast, najlepiej wypada stolica... Dolnego Śląska.

Dziś każda uznana na rynku szkoła językowa zatrudnia native speakerów. Jaką pełnią funkcję? Czego uczą? Jakie wymagania powinni spełniać, aby prowadzić lekcje w naszym kraju?

Avnet Sp. z o.o. uzyskał status Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Pearson VUE.

Nowe metody nauczania języka biznesu i nowe technologie w procesie nauki - to tematy konferencji, na którą przybyli w piątek do Poznania nauczyciele języka angielskiego zrzeszeni w BESIG - sekcji biznesowej międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IATEFL.

Egzaminy Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) możecie zdawać w Österreich Institut Warszawa, Kraków lub Wrocław cztery razy do roku. W każdym z Instytutów są nieco inne terminy. Warto o nich pomyśleć, ponieważ Certyfikat ÖSD jest uznanym w Europie i na świecie świadectwem znajomości języka niemieckiego.

Rozszerzenie UE i Strefy Schengen, sukces gospodarczy Słowacji oraz wzrost znaczenia Krakowa jako środkowoeuropejskiego centrum outsourcingu – to główne przyczyny, tłumaczące wzrost popytu na pracowników znających język słowacki.

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, który przewiduje objęcie niepublicznych szkół językowych 22% stawką podatku VAT. Niepubliczne placówki w apelu skierowanym do Premiera RP oraz posłów i senatorów wyrażają swój stanowczy sprzeciw wobec planów Ministerstwa Finansów broniąc interesów swoich Klientów.

Szkoła Językowa Centrum Europy, specjalizująca się w nauczaniu rzadkich języków europejskich rozpoczyna cykl pokazów filmowych „Nowe Kino Skandynawskie” czyli „Smakowanie Skandynawii”.

W imieniu Krajowego Reprezentanta LCCI w Polsce serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „LCCI Business English Competition” skierowanym do wszystkich studentów w całej Polsce, bez względu na kierunek czy rok studiów.

Szkoły publiczne to wciąż najpopularniejsze miejsca, w których Polacy uczą się języków obcych. Jednak coraz częściej poznajemy języki samodzielnie, często wykorzystując mieszankę tradycyjnych i nowoczesnych metod nauki. Choć multimedia, w tym Internet, to nadal tylko dodatki, wynika z badania ankietowego przeprowadzonego przez ESKK.

Czasowniki frazowe są zmorą większości osób, które uczą się angielskiego. Nic dziwnego. Phrasal verbs to słowa-kameleony. Zmieniają znaczenie w zależności od niepozornego przyimka, który im towarzyszy. Tymczasem w żywej mowie i w języku potocznym są one używane bardzo często.