Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

JPEdukacja organizuje kursy języka włoskiego we Włoszech, np. w Rzymie w Szkole SI
Polscy uczniowie rozpoczynają naukę języków obcych szybciej niż w innych krajach europejskich – w niektórych przypadkach zaczynają ją już trzylatkowie. Mimo tego poziom który muszą uzyskać pod koniec swojej edukacji jest niższy niż w większości krajów Europy. Co sprawia, że mimo najdłuższego czasu przeznaczonego na obowiązkową naukę języka Polacy posługują się nim mniej sprawnie niż uczniowie większości europejskich krajów?
Język francuski – obecny w wielu instytucjach na całym świecie, oficjalny język organizacji międzynarodowych, trzeci język najchętniej studiowany w skali globu, urzędowy lub powszechnie używany w 54 krajach i przez niemal 230 milionów ludzi na ziemi. W Polsce francuski w stopniu bardzo dobrym lub dobrym zna zaledwie 2% mieszkańców, zaś w stopniu komunikatywnym kolejne 2%1. Choć wartości te nie są zbyt wysokie warto wspomnieć, że w przypadku znajomości języka Moliera wśród Polaków mówić można o poziomie pozwalającym wykorzystywać go na co dzień zarówno w życiu osobistym jak i codziennej pracy. W Międzynarodowym Dniu Języka Francuskiego, ustanowionym w rocznicę założenia Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, na dzień 20 marca, warto zastanowić się nad jego znaczeniem i rolą we współczesnym świecie oraz w Polsce.
Kogo chętniej wybierają Polacy uczący się języków – native speakerów czy polskich lektorów? Od dawna toczy się dyskusja „kto jest lepszym nauczycielem”. Osoba, która nauczyła się go mimowolnie, od dziecka posługując się nim z „poprawnym akcentem” na co dzień? Czy może polski nauczyciel, który przeszedł ten sam proces co uczeń? Na co powinniśmy zwracać uwagę, decydując się na kurs?
W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Gdy pracodawca ma dokonać wyboru pomiędzy kandydatami na nowe stanowisko pracy, swoją decyzję często podejmuje, porównując sekcje “znajomość języków obcych” w CV poszczególnych osób. Jak pewnie większość z Was się zgodzi, nauka w szkole nie wystarczy. Aby dobrze znać język i umieć z niego efektywnie korzystać, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. I to nieważne czy mówimy o angielskim, hiszpańskim, niemieckim czy arabskim.
Gry towarzyskie zbliżają ludzi, dostarczają świetnej rozrywki i wielu wrażeń, lecz jak można połączyć zabawę z nauką języka bądź jego doszkalaniem? Z odpowiedzią na to pytanie przybywa Sprachcaffe. Na organizowanych na całym świecie kursach językowych w szkołach Sprachcaffe nie brakuje okazji do integracji ze znajomymi z różnych państw. Kursanci na co dzień posługujący się różnymi językami z chęcią oddają się tej rozrywce podczas przerw, wolnych popołudni czy weekendów. W co grają kursanci na Malcie, w Kanadzie czy w Hiszpanii? W co wy możecie zagrać, ćwicząc tym samym swoje umiejętności w języku obcym?
Nasz świat powoli przestaje być dla nas tajemnicą. Dzięki rozwojowi technologii, zniesieniu barier zarówno tych międzypaństwowych jak i językowych możemy podróżować już po całym globie i cieszyć się jego pięknem, poznawać nowe kultury i świat. W dzisiejszych czasach świat stał się globalną wioską, w której każdy może czuć się swobodnie. Zwłaszcza jeśli znamy języki obce. Znajomość angielskiego, a także hiszpańskiego czy francuskiego otwiera nam drzwi na całym świecie. Najpopularniejszym sezonem na zwiedzenie świata jest sezon zimowy i letni. Dlatego już teraz warto rozważyć rezerwację wyjazdu ze szkołą językową Sprachcaffe, która organizuje wyjazdy za granicę.
Znajomość języków obcych oznacza przepustkę do rozwoju kariery zawodowej, możliwość podjęcia studiów i pracy za granicą lub po prostu poszerzenie własnych horyzontów oraz zwiększenie pewności siebie. Polacy są tego świadomi i podejmują naukę – aż 8 na 10 przyznaje, że zna na dowolnym poziomie jeden lub więcej języków obcych. Badanie przeprowadzone na zlecenie firmy Babbel dowiodło jednak, że aż 56% naszych rodaków – choć rozumie, co się do nich mówi w innym języku – to ma trudności z udzieleniem odpowiedzi. Z czego wynika niska efektywność nauki języków w Polsce?
Zapisz się na kurs w Profi-Lingua - do końca semestru zajęcia za 0zł oraz drugi kurs w cenie.
Nauka nowych rzeczy potrafi być naprawdę ciężka. Czasami jest to droga przez mękę a innym razem partie uczonego materiału zapamiętujemy w mgnieniu oka. Jak to się dzieje, że raz nauka nam przychodzi łatwo a raz trudno i czy istnieje jakiś sposób abyśmy przyswajali poszczególne partie materiału, którego chcemy się nauczyć szybciej oraz łatwiej? Postanowiliśmy podpytać o to specjalistów ze szkoły Sprachcaffe, od lat zajmujących się organizowaniem kursów językowych. Otóż istnieje kilka sposobów na szybką i efektywną naukę. W tym artykule przedstawiamy 7 czynników gwarantujących szybką naukę języka obcego opracowanych przez Sprachcaffe.
JPEdukacja zapewnia swoim klientom kompleksową pomoc w organizacji dojazdu na miejsce gdzie odbywają się wakacyjne kursy językowe: wykup biletów lotniczych, organizacja odbioru z lotniska i transportu do miejsca zakwaterowania oraz po zakończeniu kursu odwiezienie na lotnisko, doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniejszego środka transportu.
Zapisz się do 26 listopada na kurs językowy w Profi-Lingua a otrzymasz 50% zniżki z okazji Black Week.
Przypominamy o egzaminach ÖSD 2019 w sesji wiosennej. Np. w Instytucie Austriackim w Warszawie egzamin pisemny jest 03 marca, natomiast egzamin ustny 10 marca. Ale pamiętaj, zapisy do 2 lutego. Przed przystąpieniem do egzaminu należy pamiętać, że nie jest on konkursem na napisanie najbardziej kreatywnego tekstu, w jak najszybszym czasie. Zadanie stawiane przed egzaminowanym polega na zdobyciu możliwie największej liczby punktów.
Postawmy sobie pytanie: Ale co to właściwie jest to „płynne mówienie“? Nie popełnianie błędów? Opanowanie wszystkich słów ze słownika? Nie zastanawianie się nad gramatyką? No właśnie, można czasem usłyszeć "mówię płynnie po niemiecku czy angielsku". Jak określić tą płynność? W artykule kilka pomysłów na ten temat.
Pobyt na przepięknej wyspie połączony z nauką? Dlaczego nie! Dzięki oferowanym przez Maltalingua pakietom masz szansę skorzystać z wysokiej jakości kursu języka angielskiego, zaoszczędzić pieniądze, do tego spędzić kilka tygodni na rajskiej wyspie. Pamiętaj, aby się pospieszyć, bo oferta jest ograniczona czasowo.
Firma EF Education First wydała dziś swój coroczny globalny raport znajomości języka angielskiego EF EPI. Polska znalazła się w nim na 1 pozycji wśród krajów kwalifikujących się poziomem wysokiej biegłości językowej i 13 w ogólnej klasyfikacji.
Chcesz nauczyć się języka obcego? Jeszcze nie jest za późno! Właśnie ruszyła wielka wyprzedaż ostatnich miejsc w grupach na kursy językowe w Profi-Lingua.
Kurs językowy to dobra okazja do podniesienia swoich umiejętności językowych, wyjazdu za granicę i konstruktywnego spędzenia. Najlepszym czasem na odbycie takiego kursu wydaje się wyjazd w okresie wakacji, ze względu na większą ilość wolnego czasu oraz na fakt, że jest to czas wolny od nauki.
Zagraniczne kursy językowe. Co powinieneś wiedzieć decydując się na kurs zagraniczny angielskiego lub innego języka i od czego zależy cena wyjazdu. Szkoła Sprachcaffe stara się zawsze, żeby wyjazdy były na każdą kieszeń. Już od 30 lat. Nauka języka za granicą, podróże i nowe przyjaźnie!
Generalnie kursy mają różną intensywność - od 10 do 40 lekcji tygodniowo. Prowadzone są w grupach średnio 12 osobowych, maksymalnie 15 osobowych (w Wielkiej Brytanii i innych krajach według standardów ARELS) lub 12, max 18 osobowych (w Australii, standard ELICOS). Kursy ogólne odbywają się przez cały rok kalendarzowy i przeznaczone są dla wszystkich grup zaawansowania (od poziomu początkującego do zaawansowanego). Specyfika kursów zależy także od poziomu zaawansowania uczestników. Nauka osób początkujących koncentruje się bardziej na poznawaniu słownictwa, podstaw gramatyki i rozumienia języka mówionego. Natomiast wyższy poziom zaawansowania przekłada się na większy nacisk na poprawność wymowy, konstrukcji gramatycznych i na konwersacje.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 7
 
Polityka Prywatności