Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

JPEdukacja organizuje superintensywne zagraniczne kursy angielskiego. Możesz wybierać wśród wielu lokalizacji. Jedną z nich jest szkoła językowa NCG w Liverpoolu.
Czy znasz pochodzenie słów takich jak: „bankiet”, „garderoba”, „sałatka” czy „por”? Czy wiesz, że polskie słowo „granica” zostało zaadaptowane w języku niemieckim, norweskim i duńskim? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Sprawdź, co wiesz o pochodzeniu słów w języku polskim i jego wykorzystaniu w innych językach!
Nauka języka angielskiego w szkole rzadko kiedy jest efektywna i daje zadowalające rezultaty. Najczęściej jest to tylko wstęp do dalszych zmagań z nauką tego języka. Wiele osób po wielu latach nauki języka w szkole stwierdza, że musi popracować nad swoją znajomością języka angielskiego. Dość często obowiązki zawodowe wymuszają dobrą znajomość języka angielskiego zarówno w mowie jak i w piśmie. Czy można szybko i skutecznie poprawić swoją znajomość  języka angielskiego? Oczywiście, że można nauka języka jest możliwa w każdym wieku niezależnie od tego ile lat upłynęło od momentu kiedy języka angielskiego uczyło się w szkole.
Z postanowienia noworocznego o regularnej nauce angielskiego nici? Nie jesteś pewny swoich zdolności językowych i chcesz się zmotywować? Przygotowaliśmy podpowiedzi, które możesz wykorzystać do codziennej nauki języka angielskiego. Wkuwanie słówek i regułek niekoniecznie musi przysparzać kłopotów!
Angielski, francuski czy niemiecki to dla ciebie bułka z masłem? Szukasz większych wyzwań? Prezentujemy krótki przewodnik dla ambitnych – poznaj siedem języków, które zadowolą najbardziej wymagających.
Chcesz wyszlifować znajomość języków obcych i mieć lepszy start na rynku pracy? Pomyśl o stażach i praktykach za granicą. TEE organizuje wyjazdy m.in. do Anglii, USA, Niemczech, Hiszpanii oraz na Maltę.
Okres studiów warto jest wykorzystać na szlifowanie języka obcego, jak i poznanie kolejnego języka. Plastyczność umysłu, jaką studenci wciąż utrzymują dzięki systematycznej nauce sprzyja poznawaniu języków obcych. Dodatkową motywacją mogą być potrzeby w zakresie komunikacji.
Nowy rok to nowe otwarcie, a więc czas tworzenia postanowień noworocznych (New Year Resolutions) i podejmowania nowych wyzwań (new challenges). Bądź wytrwały w realizacji założonych celów i zapoznaj się z 15 przydatnymi idiomami związanymi z planami na nowy rok. It’s a good moment to start from scratch!
Świąteczna atmosfera fantastycznie pobudza naszą kreatywność i zachęca do tworzenia własnoręcznie przygotowanych ozdób, które jak żadne inne potrafią nadać naszym wnętrzom oryginalnego charakteru. My zachęcamy do tego aby połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji tworzenia własnych świątecznych arcydzieł wzbogacić nieco język o zwroty związane z DIY:) 


Cieszy coraz bardziej fakt, iż uczymy się chętnie języków obcych, nie tylko języka angielskiego, ale równie chętnie poznajemy niemiecki, francuski, czy włoski. Ważne jest jednak nie tylko to, że podejmujemy naukę, ale i sposób w jaki się uczymy. Korzystając z internetu mamy mnóstwo możliwości w tym zakresie. Jedną z form nauki jest czerpanie wiedzy z kanałów YT.
Jak rozumieć to, że: ‚Money talks’ i co może oznaczać sugestia: ‚See the colour of money’. A jak określić biznes, który jest: ‚maszynką do robienia pieniędzy’? Te i wiele innych idiomów związanych z finansami plus rekomendacje filmów o podobnej tematyce na blogu Champions' Academy:)
Wizja rozmowy telefonicznej w j. angielskim w sytuacji biznesowej może przyprawić o ból głowy, bo najczęściej przeraża nas perspektywa niezrozumiałego akcentu, tempa, za którym nie sposób nadążyć, co w rezultacie budzi strach przed niezrozumieniem naszego rozmówcy. Dlatego kluczem do przezwyciężenia tych lęków jest po pierwsze przyswojenie zwrotów, które w kontekście rozmów biznesowych są nieodzowne (phone calls expressions), a po drugie osłuchanie się z językiem w realnych sytuacjach rozmów telefonicznych (phone calls listening). A więc do dzieła :)
Jak wynika z najnowszego raportu EF EPI, Polska zamyka pierwszą dziesiątkę narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim. Globalne badanie znajomości języka angielskiego w 72 krajach, wykazało również, że biegłość języka angielskiego łączy się z poziomem życia, mocą zarobkową oraz innowacjami.
Wiele osób pyta o kursy Business English – sprawdź czy taki profil kursu jest odpowiedni na każdym poziomie zaawansowania oraz czego dokładnie spodziewać się na zajęciach?
Dobry certyfikat z języka angielskiego to przepustka na zagraniczne uczelnie, a w kraju może zwalniać z lektoratu. Które certyfikaty warto mieć?
Któż z nas nie chciałby szybko opanować obcego języka, nie tylko w piśmie, ale w mowie? Jak to zrobić? Wielokrotnie przecież próbowaliśmy i wielokrotnie kapitulowaliśmy. A to z powodu złego samopoczucia, a to z powodu korków na mieście nie mogliśmy dojechać na czas na lekcje, czy wreszcie, nie bójmy się do tego przyznać, nie za bardzo szła nam ta nauka w grupie obcych ludzi.
Dobry certyfikat z języka angielskiego to przepustka na zagraniczne uczelnie, a w kraju może zwalniać z lektoratu. Które certyfikaty warto mieć?
Październik kończy się nieubłaganie, a studenci powoli przyzwyczajają się do rutyny na uczelni. Nowy rok akademicki to również dobry moment na podjęcie kroków związanych z rozwojem językowym. Możliwości jest wiele, chociażby zaangażowanie w organizacje studenckie czy uczęszczanie na nieformalne spotkania językowe.
Hiszpański jest drugim po języku chińskim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi oraz drugim najczęściej używanym w biznesie po angielskim. Native Speakerów hiszpańskojęzycznych jest dziś więcej niż anglojęzycznych. Szacuje się, że ogólna liczba ludzi mówiących tym językiem przekracza półtora miliarda.
Już 6-go października br. rusza szósta edycja międzynarodowego programu „Teacher Development Certificate”, którego organizatorem jest EF Education First, światowy leader w zakresie międzynarodowej edukacji. Z certyfikowanego programu będą mogli skorzystać wszyscy nauczający języków obcych na całym świecie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura