Języki - artykuły, informacje

Podobnie jak do nauki angielskiego, niemieckiego, również o francuskiego można znaleźć wiele ciekawych, innowacyjnych i niekonwencjonalnych źródeł nauczania. Wybór jest bardzo duży tak wśród źródeł odpłatnych jak i darmowych. Wiele z nich gwarantuje naukę przez zabawę i rozrywkę, tak aby nauka nie kojarzyła się z przykrością, koniecznością a aktywnościami przyjemnymi. Po francuski sięga coraz więcej osób.
Mluvte Česky to kilkujęzyczny bezpłatny portal do nauki języka czeskiego, który oferuje kurs języka czeskiego na poziomie A1 i A2, tzw. Survival Czech oraz specjalistyczny kurs języka czeskiego medycznego.
Styczeń, pierwszy miesiąc nowego roku, jest symbolem zmian. Także tych związanych z rozwojem osobistym. Dlatego właśnie e-korepetycje.net, największy polski serwis z ogłoszeniami korepetycji, we współpracy z chatterbox.pl, stworzył bazę testów językowych. Pomoc dla wszystkich, którzy w 2016 r. planują postawić na naukę języków obcych.
Szkoły językowe za granicą oraz ich Agenci w Polsce prześcigają się w pomysłach pozwalających pozyskać jak największą liczbę klientów. Szczególnie jest to widoczne poza wakacjami. Zimą, np. można uzyskać tydzień kursu angielskiego w Londynie za darmo, zamawiając min. jeden tydzień kursu.
Język francuski jest pełen wyjątków i niespodzianek. Ciekawostek o francuskim nie brakuje, zwłaszcza iż nie jest to język popularny, o którym się często mówi i analizuje. Ucząc się francuskiego możemy poznać wiele analogii z językiem polskim jak i ciekawych zwrotów o różnym pochodzeniu i innym znaczeniu niż to na jakie wskazuje. Kopalnią wiedzy na temat ciekawostek o języku francuskim są blogi językowe, w których blogerzy przedstawiają szereg idiomów oraz skrótów, powiedzeń, jakich nie znajdziemy w podręcznikach, nie usłyszymy na kursach języka.
EF Education First i Uniwersytet Tokijski rozpoczęły projekt badawczy, który ma na celu zbadanie mechanizmów mózgowych zaangażowanych w naukę drugiego języka.
Zdaniem Komisji Europejskiej młodzi ludzie, którzy uczą się języków obcych mają dużo więcej możliwości niż ich rówieśnicy, którzy w to nie inwestują. Przekłada się to nie tylko na ich rozwój osobisty, ale również na perspektywy biznesowe firm, w których mogą zostać zatrudnieni.
Dobry czas na naukę języków jest zawsze, nie tylko w ferie, mimo wszystko to właśnie okres ferii zimowych jest najczęściej okresem podejmowania decyzji i realizacji swoich noworocznych postanowień. Z nauki języka obcego korzystają nie tylko dorośli, ale również uczniowie, studenci, młodzież podnosząc swoje kwalifikacje i atrakcyjność w towarzystwie na rynku pracy. Okres zimy to najczęściej czas stagnacji, jednak stagnacji inspirującej. Długie wieczory, krótki dzień można wykorzystać na naukę, to właśnie zimowa porą rodzą się w naszych głowach pomysły o nauce kolejnego języka, które zwykle zaczynamy wdrażać w życie w okolicy stycznia, lutego, czyli w okresie ferii zimowych.
W listopadzie 2015 roku opublikowany został kolejny, piąty już raport EF EPI, ukazujący poziom znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach na świecie. Education First, międzynarodowa firma specjalizująca się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, sprawdziła, dlaczego poziom znajomości tego globalnego języka ma tak ogromne znaczenie i co sprawia, że niektóre społeczeństwa posługują się nim lepiej od innych.
Polacy znaleźli się znowu w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EF EPI badającego znajomość języka angielskiego w 70 krajach. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji. Językiem angielskim posługują się lepiej jedynie mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii, Słowenii, Estonii i Luksemburgu.
Języków obcych uczymy się już od najmłodszych lat. Jak się jednak później okazuje, pomimo wielu semestrów intensywnej pracy miewamy trudności z płynnym porozumiewaniem się z obcokrajowcami. Dzieje się tak, ponieważ angielski, który poznajemy w szkolnej ławce, różni się od tego słyszanego w pracy czy na ulicy. Jak przekonuje ekspert marki PONS, aby poznać tę żywą formę języka, niekoniecznie musimy wydawać pieniądze na konwersacje z rodowitym Brytyjczykiem – wystarczy ulubiona muzyka, serial czy kanał na YouTubie.
Uczysz się języka obcego? Brawo Ty. A czy wiesz, że dzięki temu rozwijasz jednocześnie inne umiejętności? Badania pokazują, że nauka języków obcych przynosi dużo więcej korzyści, niż mogłoby się nam wydawać. Jakich?
Dobry tłumacz znakomicie zna język źródłowy i docelowy tłumaczenia. Bardzo dobry tłumacz zna również temat, którego dotyczy przekład. Dlaczego w tym zawodzie tak istotna jest wiedza nie tylko lingwistyczna, ale i specjalistyczna?
Znajomość języków obcych niesie ze sobą same korzyści. Łatwiej znaleźć pracę, odnaleźć się na zagranicznej wycieczce i czerpać informacje, których brakuje na polskojęzycznych stronach internetowych. Jednak kiedy nauka języków powinna się rozpocząć i co tak naprawdę jest ważne, kiedy ma się ich uczyć dziecko?
Dziś nauka języków obcych nie kojarzy się już wyłącznie z wykorzystaniem książek i notatek. Coraz częściej sięgamy także po nowoczesne technologie oraz źródła internetowe. Tegoroczne badania przeprowadzone wśród amerykańskich studentów pokazują, że ponad 80% z nich ucząc się, wykorzystuje urządzenia mobilne. Niemal taki sam odsetek (77%) uważa, że technologia pozytywnie wpływa na ich oceny.[1]
Dostęp do internetu ma już prawie 80% Polaków. Otwiera to wiele nowych możliwości komunikacyjnych i zawodowych, ale i edukacyjnych. Coraz bardziej popularne stają się kursy i korepetycje online. Ile trzeba zapłacić, żeby nauczyć się angielskiego przez Skype?
Nauka niemieckiego to nie tylko powtarzanie słówek z listy i wypełnianie ćwiczeń, testów, ale również lektury. Na poziomie początkującym lektury są krótkie, łatwe do zrozumienia, banalne w swej treści. Im jesteśmy bardziej zaawansowani i bieglejsi językowo również lektury warto dobrać bardziej odpowiednio stawiając na ambitne tytuły rozpraw filozofów niemieckich czy inne pozycje z klasyki literatury w języku niemieckim. Jest to świetne ćwiczenie w procesie dydaktycznym tak dla początkujących jak i zaawansowanych.
EF Education First opublikowało dwa raporty wskazujące na korelację pomiędzy wynikami bezpłatnego EFSET a dwoma innymi czołowymi standaryzowanymi testami języka angielskiego: TOEFL i IELTS.
W Europie jest wiele urzekających, wakacyjnych miejsc, w których można spędzić niezapomniany urlop, wakacje, a przy okazji nauczyć się języka obcego. Na Starym Kontynencie można nauczyć się najpopularniejszych języków świata w miejscach, które są jednocześnie znakomitymi destynacjami do wypoczynku.
Nauka, również języków zwykle kojarzy się nam nieprzyjemnie, z obowiązkiem i trudem, wysiłkiem, tymczasem wiele metod nauki, nauki przez zabawę zapewnia doskonałe efekty edukacyjne nie tylko bez wysiłku, ale z przyjemnością. Standardowe kursy w szkołach językowych zniechęcają wiele osób do nauki. Tymczasem fenomen ludzkiego mózgu powoduje, iż uczymy się przy okazji, nieustannie, w każdej sytuacji. W przypadku nauki języków jest to szczególnie ważna umiejętność.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności