Języki - artykuły, informacje

Porady rozrzucone po sieci mogą zniechęcać już na etapie ich wyszukiwania. Blogów, stron zawierających liczne porady, uwagi jak uczyć się czy o czym warto wiedzieć by się nauczyć języka obcego jest w internecie całe mnóstwo. Wydawać by się mogło, iż nie ma potrzeby tworzenia kolejnego poradnika, tymczasem stworzony przez Sprachcaffe, a raczej wedle pomysłu Sprachcaffe Polska poradnik cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Nauka języka obcego to nie tylko zajęcia dydaktyczne z nauczycielem, czy odfajkowanie ćwiczeń z programu komputerowego, aplikacji online, to również samodoskonalenie poprzez obycie się z językiem. W ramach osłuchania się i poznania języka „w praktyce” warto sięgać możliwie jak najczęściej po literaturę w oryginale, gazety, publikacje obcojęzyczne w sieci, jak również radio, telewizję, czy rozmowę na forach, czacie, bądź w miarę możliwości konwersacje face to face.
Któż nie zna starego polskiego przysłowia „bez pracy, nie ma kołaczy”, jakże jest ono adekwatne do tematyki skutecznej i efektywnej nauki. Nie wolno nam zatracić się w efektowności poszczególnych metod i technik nauczania, jakich przybywa niczym grzybów po deszczu na współczesnym rynku edukacyjnym.
Polskie przedsiębiorstwa znalazły się w ścisłej czołówce firm posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu Education First badającego poziom znajomości języka angielskiego w firmach z ponad 30 krajów. Polacy zajęli siódme miejsce, wyprzedzając między innymi Szwajcarię czy Niemcy.
Z okazji 50-lecia istnienia, firma Education First, oferująca kursy językowe za granicą, przygotowała szereg promocji. To dobry moment, by postawić na rozwój osobisty poprzez naukę języka obcego i przy okazji zaoszczędzić pieniądze.
Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie ferii zimowych za granicą . Wielu z nich wykorzystuje ten czas nie tylko na wypoczynek, ale też na naukę języków obcych. Gdzie najchętniej jeżdżą Polacy i czym się ich wybory różnią od destynacji Norwegów, Niemców czy Japończyków?
Wraz z nadejściem jesieni, jak co roku Sprachcaffe Languages Polska przedstawia nową ofertę kursów i obozów językowych za granicą na rok 2015. Zatem kubek gorącej herbaty w dłoń i czas rozpocząć planowanie wyjazdu językowego. Im szybciej tym taniej!
Wedle najnowszego raportu English Proficiency Index 2014 Polacy są jednym z najlepiej mówiących po angielsku narodów na świecie. Wyłączając kraje, w których mowa Szekspira stanowi język urzędowy, zajmujemy w rankingu wysokie, szóste miejsce na świecie, wyprzedzając m.in. Niemców, Francuzów czy Czechów.
Siedem języków obcych do wyboru, różne poziomy zaawansowania, ponad 40 rodzajów ćwiczeń, system korygujący wymowę i praca na przykładach inspirowanych życiowymi sytuacjami – w Akademii Finansów i Biznesu Vistula do 7 grudnia 2014 r. można zapisać się na bezpłatny internetowy kurs językowy. Liczba miejsc ograniczona.
Nie sposób uczyć się języków obcych bez pomocy słownika. Korzystanie ze słowników jest doskonałą pomocą w poszerzaniu słownictwa, tłumaczeniach, jak również powtórkach. Język angielski jest najpopularniejszym językiem, jakiego uczą się Polacy. Do jego nauki istnieje szereg pomocy dydaktycznych, również online. Pomoce wirtualne wypierają powoli drukowane słowniki oraz fiszki, ćwiczenia, podręczniki.
Na przykładzie Unii Europejskiej i jej instytucji widać degradację języka francuskiego, który do niedawna był jednym z czołowych języków używanych zarówno w dyplomacji, jak też handlu. Dostęp do nauki jest coraz szerszy, bowiem nauce sprzyja internet i pomoce ogólnodostępne, bezpłatne z jakich warto skorzystać ucząc się samodzielnie. Bardzo wyraźnym trendem jest autonomia ucznia, dostrzeżenie jego indywidualnych potrzeb, uwzględnienie indywidualnego tempa nauczania i zakresu odpowiedniego do potrzeb oraz możliwości ucznia. To dzięki indywidualizacji dydaktyki oferty kursów językowych są tak elastyczne.
W czasach globalizacji posługiwanie się językami obcymi to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Rozwijając kompetencje lingwistyczne - inwestujemy w swoją przyszłość. Ponadto, nauka języka obcego to świetnie ćwiczenie intelektualne. Pracujemy nad swoją pamięcią, poprawiamy zdolności koncentracji, a także podnosimy poziom naszego obycia kulturowego.
Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce narodów posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EPI badającego znajomości języka angielskiego w 63 krajach. Polacy uplasowali się na szóstej pozycji, wyprzedzają nas tylko kraje skandynawskie oraz Holandia. Jaki inne wnioski płyną z raportu Education First?
Jesień i zima to okresy, które warto wykorzystać na naukę języków obcych. Słoneczna pogoda i rozrywki na świeżym powietrzu przestają nas kusić i rozpraszać, a długie wieczory sprzyjają błogiemu zanurzeniu się w książkach, również tych językowych.
Języki skandynawskie coraz częściej określane są mianem przyszłościowych. Ich znajomość nie tylko pozwala na zrozumienie kultury najszczęśliwszych ludzi na świecie, lecz także może być ciekawym i atrakcyjnym punktem w CV, a zatem pomóc zdobyć opłacalną pracę w firmie związanej z państwami skandynawskimi.
Z prognozy gospodarczej firmy PwC wynika, że wkrótce przydatna może być znajomość takich języków obcych jak chiński, rosyjski czy nawet hindi. Co do jednego, nie ma wątpliwości: absolutną podstawą rozwoju zawodowego jest i będzie znajomość języka angielskiego.
Nowe technologie podbijają świat, rewolucjonizując również naukę, jej sposoby, techniki, w tym naukę języków obcych. Doskonale przyjęte zostały przez użytkowników programy nauki na PC, mp3 jak również aplikacje na smartfony. Coraz częściej sięgamy również po naukę online, czy to za pośrednictwem platform e-learningowych, czy poprzez skype. Dostępne na rynku są także liczne formy nauki języków ze wsparciem innowacyjnych metod przyswajania wiedzy jak chociażby poprzez trening słuchowy Tomatisa, czy sesje biofeedback wykorzystujące wpływ fal akustycznych i impulsów elektrycznych na stymulacje mózgu i jakość zapamiętywania.
Studenci z zapałem rozpoczęli nowy rok akademicki, a wraz z nim wiele osób zapisuje się na zajęcia dodatkowe. Jednym z nich z pewnością będzie nauka języków obcych. Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie, specjalizująca się w praktycznej nauce języków obcych przygotowała infografikę dotyczącą znajomości języków obcych oraz korzyści z tego wynikających.
Wydawać by się mogło, iż angielski to angielski, tymczasem odmian angielskiego jest co najmniej kilka i nie są to dialekty. Przede wszystkim odróżnić należy brytyjski angielski od amerykańskiego angielskiego. Różnice są w tym wypadku bardzo duże, mimo to nie trzeba sięgać po angielski zza oceanu który ukształtował się na tamtych ziemiach przez lata, głównie na gruncie pokolonialnej mieszanki kulturowej. Podobnie język angielski używany w Nowej Zelandii, Australii itd. rozwijał się przez lata odmiennie do typowego brytyjskiego, przez co obecnie może być to język niezrozumiały dla Anglika.
Wszystkim lubiącym zniżki Early Bird i chcącym zarezerwować kurs językowy za granicą na przyszły rok już teraz, EF Education oferuje promocję 10%. Wystarczy zarezerwować wymarzony kurs do końca października, a odbyć go w dowolnym momencie np ferie albo wakacje 2015!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności