Języki - artykuły, informacje

Grecja, Słowenia, Bułgaria i Rumunia już są. Chorwacja czeka na oficjalne przyjęcie Unii Europejskiej. Swojej szansy wypatrują też kolejne kraje regionu. Bez wątpienia, Bałkany to nowy, ważny sąsiad Europy. Dlatego warto go bliżej poznać. Osoba, która zwycięży w konkursie „Kocioł bałkański” będzie mogła to zrobić osobiście już w najbliższe wakacje. Do wygrania m.in. wyjazd na Bałkany, kurs języka regionu, „kociołki bałkańskie” oraz zestawy książek i płyt.
Chociaż spędzamy miesiące w szkołach językowych, rocznie wydając na naukę nawet 5 tys. złotych, to efekt nie zawsze przekłada się na nasze umiejętności. Zdaniem kursantów winny jest brak native speakerów.
Już 12 marca ruszają warsztaty językowe AIESEC UNIVERSITY, które w niebanalny sposób przybliżą Ci codzienny język obcego kraju, a także jego kulturę. Uczestnicy będą mieli okazję posługiwać się językiem obcym w praktyce oraz spędzić czas z prowadzącymi również poza zajęciami w klasach. Sprawdź sam na www.learnbyplay.pl
Jakiego języka warto się uczyć, by być konkurencyjnym na rynku pracy? Na ile popularne są takie języki jak chiński czy szwedzki? Serwis pracy Praca.pl sprawdził, jakie wymagania dotyczące znajomości języków obcych mieli w ostatnich miesiącach pracodawcy.
W czasach wysokiego bezrobocia i niepewnej sytuacji na rynku pracy, osoby ze znajomością nietypowego języka obcego nie muszą się martwić o pracę. Dzisiaj znajomość języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego jest już standardem, a pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników władających językami skandynawskimi, holenderskim czy węgierskim.
Jak kupić bilet? Jak się targować? Jak zapytać o drogę? Jak zamówić w restauracji to, na co macie ochotę? Jak nawiązać znajomości? W Pekinie czy Szanghaju dogadamy się po angielsku, ale co z chińską prowincją?
Podczas kiedy w Polsce za semestr nauki w szkole językowej zapłacimy od 500 do 1200 złotych, w Wielkiej Brytanii wystarczyłoby to nam zaledwie na pół dnia zajęć! Polacy już od stycznia mogą skorzystać z ofert najdroższych kursów językowych w Wielkiej Brytanii.
Znajomość języków obcych to przepustka do lepszej pracy i życia, dlatego większość uczniów nie ogranicza się tylko do nauki w szkole. Rośnie również zainteresowanie dodatkowymi kursami ze strony studentów i osób pracujących, co mobilizuje szkoły językowe do podnoszenia jakości oferowanych usług.
Obecnie znajomość chociaż jednego języka obcego w stopniu zaawansowanym jest obowiązkiem. Co jednak należy zrobić, by posiadać potwierdzenie naszej znajomości języka szwedzkiego?
Zdobądź w 4-tygodnie certyfikat TEFL i ucz języka angielskiego w chińskich szkołach. Program pozwala odkryć Chiny o jakich nie piszą w przewodnikach turystycznych, uczestnik staje się członkiem lokalnej społeczności zagłębia się w kulturę i codzienne życie jej mieszkańców.
Przystępny kurs „Hiszpański dla początkujących” to propozycja zarówno dla osób, które fascynują się hiszpańską kulturą i dlatego chcą poznać język hiszpański, jak i dla tych, którzy chcą w ten sposób podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
W sieci ruszyła kampania najświeższej oferty promocyjnej empik school. Akcja prowadzona jest pod hasłem "Języki obce będą ci bliskie".
Na stronach EF możemy wyczytać o specjalnej promocji na kursy w nowootwartych szkołach w Europie! Promocja dotyczy kursów języka włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz niemieckiego! 5% zniżki obowiązuje na wszystkie kursy w Rzymie, Paryżu, Madrycie oraz Monachium (szkoła w nowym budynku). Promocja potrwa do końca lutego.
Erasmus Intensive Language Courses (EILC) są to kursy językowe finansowane przez komisję Europejską. Żacy mogą na nich zgłębiać tajniki mniej popularnych języków europejskich.
Na platformie Samsung Smart TV jest już dostępna edukacyjno-informacyjna aplikacja empik school. Aplikacja przeznaczona jest dla osób, które chcą podnieść poziom znajomości języka angielskiego i szukają wygodnego, nowoczesnego oraz niestandardowego sposobu nauki. Za jej pośrednictwem można doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim w czasie spotkań i prezentacji biznesowych oraz rozmów rekrutacyjnych.
Niemieccy naukowcy przeprowadzili badanie, mające na celu sprawdzenie jaki wpływ mają gesty na naukę języka obcego. Wyniki eksperymentu są jednoznaczne – ruchy ciała można wykorzystać by osiągnąć szybsze efekty nauki.
Nauka języków obcych stanowi klucz do sukcesu. Znajomość jak największej ich liczby może zaowocować międzynarodową karierą. Czy obecnie nauka języków wiąże się z dużymi nakładami finansowymi?
Polacy bardzo często decydują się na wyjazd na zagraniczne kursy językowe. Niezmiennie najchętniej uczymy się języka angielskiego, ale zamiast szukać wykładów nad Tamizą coraz częściej wybieramy egzotyczne kierunki.
Kursy językowe za granicą kojarzone były dotąd z luksusem, zarezerwowanym wyłącznie dla elity. Jednak dziś, coraz więcej z nas decyduje się na tego typu naukę połączoną z wypoczynkiem.
Białorusinom zależy na znajomości polskiego, Węgrzy najchętniej podnoszą swoje kompetencje zawodowe na dodatkowych kursach, a Polacy uczą się norweskiego, by właśnie w Krainie Fiordów zdobyć lepszą pracę. Jakimi zainteresowaniami mogą się jeszcze pochwalić obywatele krajów rozwijających się?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności