Języki - artykuły, informacje

Pierwsze rezerwacje wakacji językowych pokazują, że podobnie, jak w 2011 roku chętnie wybieramy Wielką Brytanię, najczęściej z powodu Olimpiady. Zaskoczeniem jest natomiast popularność Hiszpanii i Malty.
Chcesz zrobić karierę międzynarodową? Zainwestuj w naukę języków. Zdobywaj certyfikaty i wzbogacaj swoje CV!
Jest kilka metod nauki języka obcego, które sprawią że nauka stanie się rzeczywiście przyjemna, a na dodatek da konkretne efekty.
W grudniu 2011 roku przeprowadzono badanie na temat stosunku do nauki języków w szkole EnglishForYou.pl. Wzięło w nim udział 261 uczniów. Dla 82% respondentów znajomość języka obcego to dobra inwestycja w czasach kryzysu.
Pearson Language Tests oferuje egzaminy z języka angielskiego oceniające i potwierdzające umiejętność posługiwania się językiem angielskim osobom, dla których język ten nie jest językiem ojczystym.
Strona internetowa niemieckiej telewizji Deutsche Welle oferuje darmową naukę języka niemieckiego. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą uczyć się z pomocą bezpłatnych kursów online, zawierających rozbudowane materiały do pracy, testy, nagrania audio, zdjęcia i materiały filmowe.
"New Scisntist" informuje, że w przyszłości nauka języka obcego może przypominać szkolny WF. Naukowcy odkryli, że ludzie lepiej przyswajają nowy język, gdy nauce słów towarzyszy ruch.
Użytkownicy telefonów iPhone oraz tabletów iPad mogą korzystać z aplikacji umożliwiającej posługiwanie się z jednym z największych polskich słowników on-line – leksyka.pl.
Weź udział w darmowym kursie języka greckiego online. Nie trzeba już zapisywać się na drogie lekcje ani nawet wychodzić z domu!
Program AIESEC University adresowany jest do studentów i licealistów, którzy chcą uczyć się języków obcych. Jesteś ambitny i ciekawy świata? Dołącz do programu!
University of Cambridge ESOL Examinations jest twórcą znanych na całym świecie certyfikatów dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli. Jeżeli chcesz udowodnić, że jesteś ambitny i wytrwały
to ten egzamin jest właśnie dla Ciebie! Certyfikaty Cambridge są najbardziej obiektywnym i najbardziej prestiżowym ukoronowaniem zdobytych przez Ciebie umiejętności językowych. Każdego roku 3 miliony osób ze 130 krajów zdaje egzaminy Cambridge ESOL. W Polsce egzaminy Cambridge są od lat najpopularniejszymi egzaminami językowymi.
Udowodniono, że nauka choćby jednego języka obcego i porozumiewanie się w nim ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Co ważne, języki obce podnoszą sprawność umysłu i oddalają widmo wielu schorzeń, tj. Alzheimer.
Dziś przypada dzień św. Łucji – słynne szwedzkie święto kojarzone z piernikami, grzanymi winem i skandynawskimi kolędami.
Egzamin FCE to pierwszy poważniejszy egzamin z języka angielskiego. Składa się z części pisemnej (test znajomości praktycznej angielskiego, test rozumienia tekstu, esej), rozumienia ze słuchu, rozmowy na zadany temat. Wymaga ok. 550 godzin nauki. Poziom podobny do wymogów maturalnych (intermediate/upper-intermediate).
Od teraz IELTS można zdawać w siedmiu miastach Polski. Poza Warszawą i Krakowem, sesje egzaminacyjne są organizowane w Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie i we Wrocławiu. Poza Szczecinem, gdzie British Council rozpoczęło współpracę ze szkołą Bell, administrowaniem egzaminem zajmą się dotychczasowe Centra Egzaminacyjne British Council, które zdecydowały się poszerzyć swoją ofertę o kolejny certyfikat językowy.
Udowodniono, w czasie wielokrotnych badań, że ludzie najwięcej uczą się na początku i końcu sesji. Na początku, kiedy ich umysł z zapałem zabiera się do nowego materiału i na końcu, kiedy motywowuje ich perspektywa przerwy.
W przyszłym roku planując letni kurs językowy w Wielkiej Brytanii zapłacimy więcej. Tamtejsze szkoły właśnie zapowiedziały podwyżkę opłat za sezon. W niektórych szkołach dopłaty sezonowe zostałe zwiększone nawet o 100 proc. Tzw. Extra Pay for Olympics pojawił się już m.in. w szkołach językowych i szkołach letnich w Londynie, Brighton i Wimbledonie.
Tysiące słówek, trudna gramatyka i problemy z opanowaniem właściwej wymowy potrafią skutecznie zniechęć do nauki języków obcych. Co zrobić, gdy po wielu godzinach wkuwania, nie widać rezultatów? Pomóc mogą m.in. mnemotechniki i skojarzenia swobodne, czyli „sprytne” metody nauki.
Student, który przybył z zagranicy po to by w Polsce podjąć studia musi wykazać się znajomością języka polskiego. Okazuje się to nie lada wyzwaniem. Nie ma co ukrywać, że jest to trudny język, jednak nie na tyle, by się go nie nauczyć.
Czy rzeczywiście zapisanie się na kurs językowy, których tyle ofert jest obecnie na rynku, stanowi jedyne rozwiązanie dla chcących uczyć się języków obcych? A może istnieje inne rozwiązanie?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności