Języki - artykuły, informacje

Nie istnieją uniwersalne, najlepsze i we wszystkich wypadkach równie skuteczne metody i narzędzia do nauki języka obcego. Słuchowiec ma tę zdolność, że w taki sposób szybciej zapamiętuje nowe słowa i frazy. Wzrokowiec powinien jak najwięcej pracować z materiałami wizualnymi, a kinestetyk musi dotknąć, poruszać się – wtedy osiąga lepsze efekty. Pojawiają się jednak takie narzędzia, które znakomicie sprawdzają się w każdym z tych przypadków. Jak się uczyć języków obcych? Doradzają specjaliści ESKK!
Dziennik to miejsce, w którym opisujemy wszystko, co wiąże się z naszym własnym procesem przyswajania języka obcego. To od nas zależy, co się w nim znajdzie - możemy po kolei opisywać poszczególne etapy nauki, materiały, z których się uczymy, lekcje, które przerabiamy, własne obserwacje, postępy, jakich dokonujemy itd.
We wrześniu oraz październiku wiele osób rozgląda się za kursami językowymi. Warto zastanowić się nad edukacją w tym zakresie zwłaszcza dzisiaj, ponieważ 26 września jest Międzynarodowym Dniem Języków Obcych.
Dziś, po raz 10 obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz celebrowanie różnorodności językowej. W całej Unii Europejskiej odbywają się obchody tego święta - konferencje, koncerty, warsztaty językowe.
Nie ulega wątpliwości, że w ciągu kilkunastu lat Chiny stały się międzynarodową potęgę polityczną, gospodarczą i kulturalną. Według danych opracowanych British Council w Pekinie, język chiński staje się drugim pod względem popularności językiem wybieranym przez uczniów w brytyjskich szkołach.
Opanowanie języka obcego na wysokim poziomie sprawia nie tylko, że stajemy się bardziej komunikatywni oraz zwiększają się nasze szanse na rynku pracy. Ma także dobry wpływ na nasz mózg.
Nie ważne, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z językiem obcym, czy jesteś już zaprawiony w bojach, ale nadal nie widzisz efektów, są pewne zasady, które przydadzą się każdemu, kto chce sam nauczyć się porozumiewać w języku obcym.
Kiedy uczysz się najbardziej efektywnie? Na początku i na końcu czasu, który poświęcasz na naukę. Na początku - nowy materiał przerabiamy z zapałem, na końcu motywuje nas fakt, że za chwilę przerwa na herbatę. Trzeba zatem dążyć do tego, by tych początków i końców było jak najwięcej.
Angielski jest najbardziej popularny wśród Polaków uczących się języków obcych. W pierwszych 9 miesiącach 2011 roku wybrało go nieco ponad 40 proc. osób podnoszących swoje kompetencje językowe.
Nie jest zaskoczeniem, że wśród Polaków, którzy uczą się języka obcego najpopularniejszy jest język angielski. Ponad 40% osób podnoszących swoje kwalifikacje językowe w tym roku wybrało właśnie ten język. Nie dziwi również druga lokata - co piąta osoba wybierała język niemiecki.
Jeśli masz w sobie dużo samozaparcia możesz spróbować sam nauczyć się języka obcego. Jest jedna podstawowa zasada, której musisz przestrzegać, by osiągnąć efekty ćwiczyć przez co najmniej piętnaście minut dziennie. I to dopiero później, gdy masz już podstawy. Na początku należy przykładać się do tego wiele bardziej. Później możesz już odrobinę odpuścić. Zabierz się jednak do tego solidnie, bo szkoda będzie twojego czasu.
Z początkiem roku szkolnego rośnie zapał do nauki języków obcych. Wraz z potrzebą szlifowania języka pojawia się także dylemat jaką szkołę językową wybrać. Najlepiej, żeby była tania, dobra, sprawdzona i w pobliżu, żeby miała najlepszych lektorów, program skrojony do indywidualnych potrzeb i gwarantowała realizację naszych celów językowych.
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE zwróciło się do szkół językowych, posiadających certyfikat jakości PASE, z pytaniem, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szkoły językowej.
Do 21 września 2011 r. trwa rekrutacja na NIESTACJONARNE STUDIA II STOPNIA W JĘZYKU ANGIELSKIM na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego otwiera rekrutację na roczny, anglojęzyczny kurs, którego uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia wydany wspólnie przez Uczelnię Łazarskiego i Center for International Legal Studies w Salzburgu w Austrii. To jedyny taki program w Polsce.
W Polsce zaczynają pojawiać się nie tylko oferty nauki języków obcych w egzotycznych krajach np. Belize, Chile czy RPA, coraz częściej spotykamy także zagraniczne kursy językowe dla egzotycznych zawodów.
Jeden rysunek jest wart tyle, co tysiąc słów. Warto z tej maksymy uczynić hasło przewodnie nauki słówek w języku obcym. Na tym opiera się metoda skojarzeń swobodnych.
Podczas nauki języka sprawdza się zasada - jak najwięcej zrozumienia, jak najmniej pamięciówki. Wszak materiał wyuczony "na pamięć" jest dużo bardziej ulotny od informacji przyswojonych poprzez jego zrozumienie.
Język kultury, który powstał osiem wieków temu. Zajmuje istotną pozycję jako techniczny używany w biznesie, a także w studiach zagranicznych i międzynarodowej ekonomii.
Pierwsza i najważniejsza rada - upewnij się, że to właśnie tego języka obcego chcesz się uczyć. I że znajdziesz w sobie tyle siły i determinacji, by poświęcić czas na naukę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności