Znajdź nas na
Pobyt za granicą i nieprzerwane obcowanie z językiem obcym to najlepszy sposób nauki. Dowiedz się, czym wyróżniają się kursy językowe oferowane przez EF i co zyskasz wybierając jeden z nich.
Interesuje Cię praca w elastycznych godzinach i z atrakcyjnym wynagrodzeniem? Lubisz podróże i potrafisz zainspirować innych? Chciałbyś być częścią międzynarodowego, młodego i kreatywnego zespołu? Jeśli tak - EF ma pracę właśnie dla Ciebie.
Już w ten weekend dowiedz się od ekspertów, jak języki, podróże i doświadczenie nauki za granicą zmienią Twoje życie. Dołącz do weekendowych targów online EF Go International i dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać czas w domu teraz i zaplanować mądrze późniejsze wyjazdy. Poznaj tajniki social mediów od praktyków i weź udział w lekcji języka angielskiego z native speakerem. Wydarzenia są bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych, więc koniecznie zaproś znajomych już teraz!
Połączenie wakacji w słonecznym miejscu typu Malta, Miami, LA czy Sydney z podszlifowaniem języka lub nauką kompletnie nowego to świeży w Polsce, a od lat popularny za granicą, koncept. Właśnie to oferuje Wam EF Education - największa na świecie organizacja, która wysyła młodzież z ponad 100 krajów do swoich 52 kampusów za granicą. Duża część miejsc na okres wakacyjny jest już zajęta, ale teraz jest idealny moment, aby skorzystać z Last Minute, bo do końca lutego w EF trwa Festiwal Zniżek!
Zamówcie katalog teraz i zobaczcie gdzie możecie spędzić wakacje życia nawet 15 % taniej.
Modern workplaces are evolving rapidly, driven by digital technology, the growth of the gig economy, and the rising value of social capital in individual consumption patterns. It is no longer enough that companies compete in the global marketplace. They are increasingly expected to behave ethically, actively engage their customers, and weed out bad actors before they can tarnish the brand. Indeed, the 2019 Edelman Trust Barometer reported that 56% of people worldwide trust businesses “to do what is right,” versus just 47% who trust their governments.
EF Education First po raz dziewiąty opublikowało raport EF Proficiency Index (EF EPI) - największy na świecie międzynarodowy ranking, w którym przeanalizowana została znajomość języka angielskiego wśród osób niebędących jego rodzimymi użytkownikami. Polacy awansowali w stosunku do ubiegłego roku o 2 pozycje i zajęli 11. miejsce, wyprzedzając Portugalię, Belgię, Francję, Hiszpanię czy nawet Japonię. Na pierwszych miejscach tradycyjnie znalazły się Holandia i kraje skandynawskie: Szwecja, Norwegia i Dania.
Zanurzenie się w języku obcym i przyswajanie go w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego to nowoczesna metoda nauki języków obcych, którą będą rozwijać i promować szwedzkie firmy EF Education First oraz SQUID.
79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 (zaawansowany), a prawie połowa wymaga dodatkowo umiejętności posługiwania się słownictwem biznesowym. Jak pokazuje jednak badanie TNS, aż 44 proc. Polaków nie mówi w żadnym języku obcym[1]. Kluczem do rozwiązania problemu mogą okazać się intensywne kursy językowe. Na przeszkodzie, szczególnie w przypadku studentów, stoją jednak często finanse. Ministerstwo Rozwoju oferuje narzędzie, które pozwoli uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną na rozwój kompetencji nawet do 100 tys. zł.
Polscy uczniowie rozpoczynają naukę języków obcych szybciej niż w innych krajach europejskich – w niektórych przypadkach zaczynają ją już trzylatkowie. Mimo tego poziom który muszą uzyskać pod koniec swojej edukacji jest niższy niż w większości krajów Europy. Co sprawia, że mimo najdłuższego czasu przeznaczonego na obowiązkową naukę języka Polacy posługują się nim mniej sprawnie niż uczniowie większości europejskich krajów?
Jakimi słówkami uwodzą Francuzi i Włosi? Czy język niemiecki może być romantyczny? Jeśli Walentynki w tym roku planujesz spędzić z ukochaną osobą zagranicą albo w obcojęzycznym towarzystwie, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze czułe słówka w językach obcych.
Jak wynika z najnowszego raportu EF EPI, Polska znajduje się na 11. pozycji wśród 80 krajów z całego świata. W czołówce krajów z najlepszym angielskim pozostaje Holandia oraz kraje skandynawskie. Najsłabiej z tym językiem w Europie radzą sobie m.in. takie kraje jak Włochy, czy Turcja, a na całym świecie Irak i Laos. Tegoroczny raport wykazał również, że biegłość językowa nastolatków i uczniów szkół wyższych w Polsce jest na dobrym poziomie, w porównaniu do europejskich rówieśników.
Korea Południowa to jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Obecnie PKB przypadające na jednego mieszkańca tego kraju jest ponad dwa razy wyższe niż w Polsce. Jest to kraj, w którym na 20-stu pracowników przypada jeden robot, ponad połowa ludności gra regularnie w gry, a uczniowie spędzają na nauce po kilkanaście godzin dziennie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o ojczyźnie Gangnam Style?
Wyjazdy na gap year, czyli kilkumiesięczną przerwę od nauki, stają się coraz bardziej popularne wśród polskich nastolatków. To nie tylko idealny sposób na nabranie dystansu przed ważnymi decyzjami życiowymi, ale też doskonała okazja do rozwoju i zdobycia doświadczenia przed studiami. By ten czas nie był straconym, warto się odpowiednio na taką wyprawę przygotować. Jak? Oto kilka porad.
Polacy znaleźli się w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim w biznesie, zajmując 9. miejsce i wyprzedzając kraje takie jak Niemcy i Szwajcaria – pokazuje raport EF EPI-c , badający biznesową znajomość języka angielskiego na świecie. Z raportu wynika również, że z angielskim najlepiej radzą sobie pracownicy takich branż jak consulting i specjalistyczne usługi. Najsłabiej natomiast wypada sektor publiczny, a także przedstawiciele logistyki i edukacji.
Znajomość języków obcych jest dziś właściwie warunkiem koniecznym na rynku pracy i w każdej branży. Posługiwanie się płynne językami nie tylko zwiększa szanse na lepsze zatrudnienie, ale również wpływa realnie na zarobki. Osoby deklarujące poziom zaawansowany z języka niemieckiego, francuskiego czy angielskiego średnio zarabiają od 1,5 tysiąca do 2,5 tysiąca zł więcej niż osoby z podstawową znajomością tych języków[1].
Czy znasz pochodzenie słów takich jak: „bankiet”, „garderoba”, „sałatka” czy „por”? Czy wiesz, że polskie słowo „granica” zostało zaadaptowane w języku niemieckim, norweskim i duńskim? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Sprawdź, co wiesz o pochodzeniu słów w języku polskim i jego wykorzystaniu w innych językach!
Jak wynika z najnowszego raportu EF EPI, Polska zamyka pierwszą dziesiątkę narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim. Globalne badanie znajomości języka angielskiego w 72 krajach, wykazało również, że biegłość języka angielskiego łączy się z poziomem życia, mocą zarobkową oraz innowacjami.
Październik kończy się nieubłaganie, a studenci powoli przyzwyczajają się do rutyny na uczelni. Nowy rok akademicki to również dobry moment na podjęcie kroków związanych z rozwojem językowym. Możliwości jest wiele, chociażby zaangażowanie w organizacje studenckie czy uczęszczanie na nieformalne spotkania językowe.
Hiszpański jest drugim po języku chińskim najpowszechniej używanym językiem na Ziemi oraz drugim najczęściej używanym w biznesie po angielskim. Native Speakerów hiszpańskojęzycznych jest dziś więcej niż anglojęzycznych. Szacuje się, że ogólna liczba ludzi mówiących tym językiem przekracza półtora miliarda.