Znajdź nas na
Zdaniem Komisji Europejskiej młodzi ludzie, którzy uczą się języków obcych mają dużo więcej możliwości niż ich rówieśnicy, którzy w to nie inwestują. Przekłada się to nie tylko na ich rozwój osobisty, ale również na perspektywy biznesowe firm, w których mogą zostać zatrudnieni.
Badania Komisji Europejskiej pokazują że, aż dwóch na pięciu Polaków posługuje się wyłącznie językiem ojczystym. To zła wiadomość dla pracodawców, którzy u kandydatów na stanowiska menadżerskie szukają czegoś więcej niż tylko dyplomu wyższej uczelni. Od kandydatów wymagają zaawansowanej znajomości co najmniej jednego języka obcego.
Co piąty Polak deklaruje, że zna język obcy. To jednak nie wystarczy, aby przekonać do siebie pracodawcę. Dziś aż 80 proc. pracodawców nie wierzy w zapewnienia o poziomie znajomości języka, jaki wpisujemy w CV.
Różnorodność otaczającego nas świata to różnorodność społeczeństw, kultur, a tym samym mnogość języków, którymi się posługujemy. Znajomość języków obcych i umiejętność korzystania z tej znajomości stała się zatem jednym z najważniejszych elementów identyfikacji, wzajemnego poznawania się, wymiany międzykulturowej i integracji.