Nauka języka niemieckiego w krajach niemieckojęzycznych

Pełne zanurzenie

Niemiecki jest językiem ojczystym blisko 100 milionów Europejczyków. Warto doskonalić swoje umiejętności tam, gdzie mówi się nim na co dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BERLIN - Budapester Straße - Gedächtniskirche (Church of the Memory) 

 

W Niemczech, Austrii czy Szwajcarii nauka niemieckiego przebiega efektywniej. Codzienny kontakt z żywym językiem gwarantuje osiągnięcie szybszych rezultatów. Inną zaletą wyjazdu do Berlina lub Wiednia jest możliwość swobodnego połączenia nauki i wypoczynku. Oferta wyjazdów językowych jest na tyle rozbudowana, że z pewnością znajdziemy taki, który w odpowiedniej dla nas proporcji połączy czas spędzony na zajęciach z czasem wolnym.

Ambitni wybiorą dużą liczbę zajęć w tygodniu, rządni wrażeń upewnią się czy starczy im czasu na dokładne poznanie miasta, ludzi miejscowej kultury. Oferowane są wyjazdy różnej długości, począwszy od dwutygodniowych do całorocznych. Dla chętnych szkoły organizują zakwaterowanie oraz przejazdy na miejsce. Możemy być pewni, że wyjazd do Wiednia czy Berlina rozwinie naszą znajomość języka, niezależnie od wyjściowego poziomu umiejętności, który posiadamy.

Doświadczenie pokazuje jednak, że najefektywniej korzystają z wyjazdów osoby posiadające już pewną wiedzę językową. Wiele zależy także od nas, od naszej determinacji chęci wykorzystania czasu na pracowanie nad językiem. I to nie tylko na zajęciach, ale może przede wszystkim w życiu codziennym podczas kontaktów z mieszkańcami. Przy wyborze kursu warto zwrócić uwagę na to, czy będziemy uczyć się w grupie polskich słuchaczy - co ograniczy możliwość (i konieczność) mówienia po niemiecku - czy w międzynarodowej grupie, w której wspólnym językiem uczestników będzie właśnie niemiecki.

 

źródło: Wiener Schule Zietung - bezpłatny informator o nauce języka niemieckiego. http://www.niemiecki.com.pl

 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności