Nowe metody nauczania języka biznesu i nowe technologie w procesie nauki - to tematy konferencji, na którą przybyli w piątek do Poznania nauczyciele języka angielskiego zrzeszeni w BESIG - sekcji biznesowej międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IATEFL.
"Specyfika nauczania języka biznesu to nie tylko nauka słownictwa biznesowego, którego nie wykorzystuje się w języku codziennym. Chodzi również o nauczanie umiejętności, zachowań w świecie biznesu np. prowadzenia negocjacji, prezentacji, spotkań biznesowych, konferencji i rozmów telefonicznych" - powiedziała.
Według niej, ważnym zagadnieniem poruszanym w trakcie konferencji będzie sprawa wykorzystania najnowocześniejszych osiągnięć technicznych w nauczaniu języka. Jej zdaniem, choć na rynku jest coraz więcej coraz lepszego oprogramowania komputerowego do nauki, nauczyciele języka nie muszą się bać o swoją pracę.
"Nowoczesne technologie bardzo wspomagają naukę języka, ale nauczyciel zawsze będzie potrzebny. Zawsze będzie potrzebna osoba, która poprowadzi uczącego i wskaże mu źródła, które będzie mógł wykorzystać do nauki" - zaznaczyła.
BESIG to sekcja biznesowa międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli języka angielskiego IATEFL (Business English Special Interest Group of International Association of Teachers of English as a Foreign Language). Konferencje BESIG organizowane są od 1988 roku. Tegoroczna konferencja, której gospodarzem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a współorganizatorem Studium Praktycznej Nauki Języka Obcego tej uczelni, jest pierwszą, która odbywa się w Polsce.
Gospodarzami dotychczasowych konferencji BESIG były m.in. Berlin, Londyn, Budapeszt, Mediolan, Berno i Wiedeń.(PAP)