Jak wykorzystać techniki dźwiękowe w nauce?

Techniki dźwiękowe są bardzo pomocne w zapamiętywaniu i zrozumieniu. Dzięki tym technikom nauka staje się efektywniejsza i szybsza. Poniżej znajdziesz 8 sposobów wykorzystania technik dźwiękowych w nauce.

Badania dowodzą, że muzyka przywołuje naszą pamięć. Nucenie muzyki, której słuchaliśmy podczas nauki może pomóc nam przypomnieć sobie wszystkie informacje, których się wówczas uczyliśmy.

Słuchanie własnego głosu może nam pomóc w zapamiętaniu nowych wiadomości.

Każdego kolejnego języka uczymy się łatwiej niż poprzedniego. Najtrudniej nauczyć się drugiego - reszta pójdzie zdecydowanie szybciej. Dzieje się tak, ponieważ dzięki nauce języka zaczynamy dokładniej rozumieć mechanizmy mowy jak również, wiele słów okazuje się być takich samych lub bardzo podobnych.

Stwórz fikcyjną historyjkę, w której umieścisz fakty, których starasz się nauczyć. Dzięki temu będzie ci łatwiej zapamiętać potrzebne informacje.

Powtarzaj informacje, które pragniesz się nauczyć z zamkniętymi oczami.

Po ponownym przesłuchaniu wykładu może się okazać, że nie zapamiętałeś bardzo wielu istotnych szczegółów.

Ucząc się całych wyrażeń postaraj się podzielić je na słowa, a następnie na sylaby.

Studenci korzystający z podkastów wypadają na egzaminach dużo lepiej niż osoby korzystające wyłącznie z notatek. Z tego powodu powinieneś nagrywać wykłady i lekcje. Będziesz mógł odsłuchać ich w drodze do szkoły, czy jeżdżąc na rowerze.

Źródło: tipy.pl

ostatnia zmiana: 2010-11-22
Komentarze
 
Polityka Prywatności