Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

15 „Must have” aplikacji na smartfona do nauki j. Angielskiego

Na naukę angielskiego zawsze jest dobry czas, również podczas codziennych obowiązków z telefonem w ręku. Angielskiego powinniśmy się uczyć kiedy tylko mamy czas i nie ważne czy jest to w domu, w pracy czy podczaj jazdy autobusem. W efektywnej nauce liczy się systematyczność i dążenie do celu – podaje szkoła językowa Sprachcaffe. Powstaje coraz więcej aplikacji na tablety, smartfony, telefony, które są atrakcyjne dla uczniów. Większość aplikacji na system Android jest bezpłatna, chociaż zdarzają się także oprogramowania płatne.

Coraz częściej uczymy się w pośpiechu, jednak jak dowodzą badania efektywność nauki w małych dawkach, a takimi są słówka otrzymywane SMSem, czy powtórki gramatyki odsłuchiwane w telefonie, w wolnym czasie, czy to w podróży do pracy, czy w oczekiwaniu na wizytę u lekarza, jest bardzo wysoka. Można powiedzieć, że nawet o tym nie myślimy, kiedy się uczymy.

Aplikacje_j__zyk_angielski_200.jpgWybierając aplikację do nauki warto zwrócić uwagę na różnorodność jej funkcji jak i czytelny wygląd, łatwą nawigacje itp. O aplikacjach stricte studenckich pisaliśmy też tutaj a o aplikacjach turystycznych możecie przeczytaj tutaj. Pamiętajmy iż aplikacja na telefon ma nam pomagać a nie utrudniać i ograniczać naukę. W zależności od tego jak często i w jakiej formie chcemy korzystać z materiałów zapewnianych przez aplikację i jaką aktywność preferujemy, możemy pobrać aplikację i zainstalować ją w swoim smartfonie. To "ona" będzie pamiętać o tym, byśmy powtarzali słówka, będzie też pomagać w konwersacji, tłumaczeniu i przypominać o systematyczności nauki i motywować. Dla wielu osób to bardzo wygodny i praktyczny system nauki. Polecamy również stronę http://antyapps.pl gdzie znajdziecie dużo aktualnych informacji o aplikacjach mobilnych.

Polecane aplikacje do pomocy w nauce angielskiego
 1. Jedną z takich aplikacji oferuje Google Play UczSięJęzyka. To tradycyjny podręcznik zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Lekcje, sekcje, ćwiczenia są ułożone w materiał szkoleniowy, który możesz mieć w swoim telefonie, bez dźwigania ciężarów. Mobilna aplikacja może też pełnić funkcję słownika, jednakże polecana jest dla konserwatystów, poza losowaniem słówek i ukrywaniem polskiego ich znaczenia nie oferuje zbyt innowacyjnych technik nauki, aczkolwiek zaletą jej jest możliwość działania także offline.
 2. Wśród ciekawszych aplikacji mobilnych znajduje się Slownictwo.apk, to pojemna i w pełni interaktywna baza wiedzy stawiająca na słownictwo. Poza funkcją tłumaczenia dwustronnego aplikacja umożliwia pisanie dyktand ze słuchu jak i odpowiedzi poprzez "wiem" bądź "nie wiem". Zaletą aplikacji jest kilkanaście poziomów zaawansowania oraz lekcje tematyczne. Ciekawostką są idiomy i przysłowia angielskie, jak i cytaty, dzięki którym możemy znacząco poszerzyć wiedzę oraz słownictwo z języka angielskiego. Unikalną cechą aplikacji jest możliwość tworzenia własnych zestawów słów, z jakimi masz problem bądź potrzebujesz ich się nauczyć w określonym czasie. Elastyczność aplikacji zapewnia jej dużą popularność wśród uczących się angielskiego za pomocą swojego tabletu, smartfona itp.
 3. Ciekawą aplikacją na Androida są mFiszki. Dzięki tej aplikacji możesz uczyć się słów i zwrotów kojarząc je z obrazem, powtarzając za lektorem i słuchając prawidłowej wymowy, jak również ucząc się poprzez zabawę z MemoBox. Co więcej wybrać możesz nie tylko słownictwo ogólne, podstawowe, ale także idiomy angielskie, czy zakres tematyczny "Angielski w podróży".
 4. Jeżeli chciałbyś samodzielnie przygotować fiszki na swój telefon to Study Blue umożliwia komponowanie własnych fiszek, tak przez iPhone jak i na komputerze stacjonarnym. Słowa można dowolnie mieszać, jak i odtwarzać zgodnie z ich stopniem trudności, zarządzać powtórkami itp.
 5. Produkt Google Translate to również bardzo ciekawa aplikacja na telefon. Poza podstawową funkcją tłumaczenia dwustronnego z polskiego na angielski i z angielskiego na polski zapamiętuje przetłumaczone teksty, słowa i zwroty oraz udostępnia je do powtarzania i nauki.
 6. Prócz translatora w telefonie warto mieć też dobry słownik, takim jest aplikacja eDictionnary & Thesaurus. Aplikacja ta poza bogatym zbiorem słownictwa posiada szereg funkcji usprawniających przyswajanie trudnych i dotąd nieznanych nam słów. Jedną z ciekawszych funkcji jest słówko dnia, jak również forma tłumaczenia english to english.
 7. Bardzo ciekawą aplikacją do nauki języka angielskiego jest Duolingo, wciąż udoskonalana aplikacja mobilna oparta jest na schemacie ćwiczeń w formie gry. W grze każdy ma określoną ilość żyć, a zadania gracza polegają na uzupełnieniu zdań słowami, odczytaniem określonych zwrotów lub ich zapisaniem. Po piątej pomyłce etap gry trzeba powtórzyć. Zaletą aplikacji jest wychwytywanie błędów "gracza" i dostosowywanie ćwiczeń do poziomu nauki w tym eliminacji błędów najczęściej popełnianych. Duolingo dostępna jest bezpłatnie zarówno dla Apple jak i Androidów. Wśród interesujących funkcji aplikacji można wymienić motywatory e-mailowe ze statystykami postępów znajomych z gry. Pewną niedogodnością dla początkujących, zaś zaletą dla zaawansowanych jest to, że aplikacja jest w języku angielskim i jej obsługa wymaga rozumienia menu oraz jej poleceń.
 8. Mimo, iż aplikacja kierowana jest do dorosłych, również nadaje się dla dzieci, mowa o MindSnacks. To zestaw gier, banalnie prostych w swych zasadach, które uczą słownictwa angielskiego. Do wyboru kursanta są gry na szybkość, spostrzegawczość, literowanie w atrakcyjnej, kolorowej szacie graficznej, z opcją touchpad, dodatkowo co kilka poziomów otrzymujemy dostęp do nowej gry na słówka.
 9. Równie ciekawą aplikacją do nauki jest SuperMemo, kurs angielskiego w telefonie, ćwiczenia są proponowane według określonego schematu, jednak samodzielnie określamy to, czy chcemy iść dalej, czy też powtórzyć ćwiczenie, co więcej aplikacja pokazuje na bieżąco nasze postępy, ilość przerobionego materiału itp.
 10. Pośród aplikacji edukacyjnych należy wspomnieć także o etutor.pl, pozwalającej na powtórki słownictwa, odsłuchiwanie dialogów i doskonalenie wymowy.
 11. Również interesującą aplikacją jest Fun Easy Learn z kilkoma tysiącami słówek tłumaczonymi na wiele języków, opatrzonymi zapisem wymowy jak i fotografią. Przyjemna grafika, czytelność układu treści to atuty tej aplikacji, podobnie jak możliwość tłumaczenia słów z angielskiego na dowolny inny język, nie tylko polski.
 12. Jeżeli chciałbyś sprawdzić się i doszkolić ze słownictwa specjalistycznego to Words4Specialist jest świetną aplikacją to umożliwiającą. Samodzielnie wybierasz obszar zainteresowania. To zupełnie inna aplikacja niż większość posegregowanych fiszek tematycznych, gdzie tematami są podróże, jedzenie, rozrywka, tutaj wybierasz pomiędzy słownictwem biurowym, budowlanym a mechanicznym itd.
 13. Bardzo ciekawą aplikacją na Apple jest iDean. Poza multimedialnymi lekcjami naszpikowanymi słownictwem warto zwrócić uwagę iż aplikacja dedykowana jest Polakom i napisana przez Amerykanina, który uczył się niegdyś polskiego. Specyficzne uwarunkowania wynikające z języka ojczystego mogą utrudniać naukę angielskiego, która jest metodycznie uniwersalna.
 14. W ciekawej formie podany angielski szybciej przyswajamy, dlatego twórcy Karaoke4English oferują nam szereg tekstów czytanych i jednocześnie wyświetlanych z podświetleniem niczym w karaoke. Program ten łączy funkcje audiobooka, e-booka, oraz słownika, a zarazem zawiera zestaw ćwiczeń językowych.
 15. Kiedy już posiadłeś pewną wiedzę, warto ja sprawdzić i utrwalić. Wówczas aplikacją idealną będzie Ultimate English Quiz. Poprzez pytania quizu skontrolujesz swój refleks, wiedzę i umiejętności językowe rozumienia.
Więcej ciekawych artykułów m.in o aplikacjach na telefon, newsach językowo - turystycznych i nie tylko znajdziecie na blogu Sprachcaffe: http://www.sprachcaffe.com/polski/aktualnosci-od-sprachcaffe.htm - firmy organizującej kursy i obozy językowe za granicą. Zapraszamy:)data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:37:38
Komentarze
Ostatnie:
10.07.2019 21:16
Dodał(a): ~Peter
Czy ktoś może podać mi link do tej aplikacji slownictwo.apk z pozycji 2 z listy "must have"MustHave, bo najbardziej by mi z opisu odpowiadała.

Znalazłem coś takiego https://play.google.com/store/apps/details?id=eklo.slownictwo ale nie wiem czy o tą apkę chodzi, bo nie wiem jak tu stworzyć własne zestawy do nauki.
5.06.2019 23:20
Dodał(a): ~krawiecdariusz
Ostatnio trafiłem na taką grę na telefon: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.makajo.cleanword
Dobra do utrwalenia słówek i sprawdzenia się w angielskim
4.10.2018 14:37
Dodał(a): ~eduardobr6161
Polecam https://www.penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej
30.06.2018 10:40
Dodał(a): ~Ola
Ciekawy wpis, tylko co jeśli jesteś na poważnej delegacji? Zdarza się wam korzystać z usług tłumacza, jakie macie z tym doświadczenia? Przeglądam właśnie https://sprzedajemy.pl/uslugi/tlumaczenia i mam tego typu rozmyślania. Bardzo ciekawy zawód, podziwiam ludzi, którzy znają wiele języków, chciałabym w przyszłości uczyć się coraz więcej.
6.06.2018 14:19
Dodał(a): ~Ania
Na tym blogu jest fajnie wyjaśnione, która z metod nauki online jest najbardziej skuteczna. Polecam przeczytać, bardzo ciekawe :) https://ellalanguage.com/blog/aplikacja-do-nauki-angielskiego/
Wszystkie komentarze (41)


INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif
EF_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności