Języki - artykuły

Dlaczego warto pojechać na Maltę?

Szkoła Sprachcaffe, która organizuje kursy angielskiego zaprasza Was dziś na Maltę.
Piękne malownicze plaże, angielski jako język urzędowy, cudowne widoki, ciepłe morze, stolica, która jest nazywana często muzeum pod gołym niebem, a w 2018 również Europejską Stolicą Kultury.
Gdzie to wszystko? Mowa oczywiście o Malcie i jej stolicy Valletta.

To tylko kilka z argumentów, dlaczego warto odwiedzić to niesamowite miejsce, nie tylko po to, żeby podszkolić swój angielski, ale po kolei. Na pewno jednym z ważniejszych powodów, dlaczego warto odwiedzić tą wyspę jest jej niesamowicie ciekawa historia. Początki cywilizacji na Malcie datuje się już na 5000 r.p.n.e. wskazuje na to odnaleziona ceramika w jaskini Għar Dalam. Malta jest również domem najstarszych na świecie budowli. Są to megalityczne świątynie, które powstały około 3600 r. p.n.e. Przez wiele lat Malta przechodziła z rąk do rąk. W 1565 r. po zwycięskiej obronie Malty przed znacząco przeważającymi siłami Imperium Osmańskiego, Wielki Mistrz Jean de la Valette rozpoczął budowę miasta nazwanego od jego nazwiska Valletta.

Miasto to obecnie jest stolicą Malty oraz Europejską Stolicą Kultury 2018. Ale ciekawa historia to nie wszystko, co ma do zaoferowania ta tajemnicza wyspa. Niesamowicie piaszczyste plaże wraz z płytkim i gorącym morzem, naturalne atrakcje takie jak: Blue Grotto, czyli podziemny korytarz tuż nad powierzchnią tafli wody, Ninu's Cave i Xerri's Grotto, czyli jaskinie o wysokości 18 metrów i 9 metrów czy mające kilkadziesiąt metrów klify Dingli Cliffs oraz Ta’ Ċenċ Cliffs.

Dla miłośników architektury Malta może się okazać prawdziwym rajem. Od Imponujących pałaców i kościołów po fortyfikacje, wiatraki i akwedukty a kończąc na Akwedukcie Wignacourta i licznych łukach triumfalnych nie zapominając o fontannach, Malta jest istnym arcydziełem architektonicznym. Jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych pałaców jest Pałac Wielkich Mistrzów, wybudowany w 1571 roku, obecnie znajduje się w nim urząd prezydenta Malty. Drugim równie imponującym pałacem na Malcie jest pałac San Antonio, jest to oficjalna rezydencja prezydenta Malty. Pałac budowano od 1600–1636, posiada on ponad 50 pokoi, z czego można zwiedzić większość z nich, do zwiedzania jest również cudowny ogród, prywatna kaplica, sieć podziemnych korytarzy i tuneli wydrążonych w skale i wiele więcej. Jeżeli nadal po zobaczeniu tego wszystkiego nie zaparło ci dechu w piersiach, poczekaj aż zobaczysz wnętrze głównego teatru na Malcie - Teatru Manoel. Imponujący z zewnątrz a jeszcze piękniejszy wewnątrz.

Malta jest interesującym miejscem dla wielu turystów również przez imprezowe nocne życie wyspy. Do najbardziej rozrywkowych miejsc na wyspie zaliczają się St. Julian’s, Saint Paul’s Bay, a w szczególności dzielnica Paceville. W tych miejscowościach mieszczą się też szkoły Sprachcaffe. W Paceville znajdują się dziesiątki klubów, dyskotek, barów, pubów,kin, kasyn i restauracji. Są organizowane również dyskoteki pod gołym niebem. Większość klubów ma otwarty wstęp i jest otwarta do wczesnych godzin porannych. Malta jest wyspą wielu możliwości oraz wielu uroków, każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie od pięknych i słonecznych plaż , po niesamowite budowle, muzea oraz miejsca turystyczne warte zobaczenia, kończąc na licznych klubach, kawiarniach z niesamowitym widokiem, restauracjach serwujących wyśmienitą tradycyjną kuchnię maltańską. Wszystko to sprawi, że twój pobyt będzie jedynym w swoim rodzaju, nie da się go zapomnieć i z chęcią będzie się wracało na Maltę.

data ostatniej modyfikacji: 2018-05-07 11:30:52
Komentarze

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW - nowoczesny sprzęt
miniatura Studenci przy wejściu głównym
miniatura
 
Polityka Prywatności