Języki - artykuły

Dlaczego warto pojechać na kurs hiszpańskiego do Barcelony?

Barcelona, miasto kultury, miasto słońca, miasto fiesty, miasto Gaudiego, miasto najpiękniejszych budowli na świecie, miasto kuchni katalońskiej oraz jednego z 2 najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie, który nosi nazwę swojego miasta, czyli FC Barcelony.

Oczywiście jest to też idealne miejsce, żeby uczyć się hiszpańskiego i katalońskiego. Np. na kursie hiszpańskiego w szkole Sprachcaffe.

Ale co jest takiego wartego zobaczenia w Barcelonie po zajęciach językowych?

Dużo by wymieniać, więc najlepiej zacznijmy od początku. Jeśli mówimy Barcelona to większość z nas zapewne od razu myśli o klubie piłkarskim z tego samego miasta, więc dlaczego by od tego nie zacząć? Jednym z miejsc, które każdy szanujący się fan piłki nożnej musi odwiedzić jest imponujący stadion Barcelony, czyli Camp Nou.

Ale Barcelona to nie tylko klub piłkarski, co więc jest takiego zachęcającego w tym miejscu, z roku na rok turystów przybywa? Powodów jest wiele. Jednym z nich są przepiękne uliczki Barcelony. Podczas spaceru czasami możemy przenieść się w czasie: pięknie zdobione kamienice, majestatyczne latarnie, marmur, prześliczne kolory, niesamowicie kuszące zapachy z pobliskich restauracji oraz kawiarni, to wszystko sprawia, że spacer ulicami Barcelony stanie się niezapomnianym przeżyciem.

A skoro już mowa o jedzeniu to nie można pominąć jednego z ważniejszych składników kultury Barcelony a zarazem całej Hiszpanii, czyli przepysznej kuchni hiszpańskiej, która stanowi niesamowitą kompozycję smaków oraz składników, nienaganne przygotowanie dania, po liczne wariacje tej samej potrawy sprawia, że kuchnia hiszpańska jest niesamowitą przygodą kulinarną, przepyszne churros, czyli ''Hiszpańskie Pączki'', maczane w czekoladzie, karmelu oraz tuzinach innych smaków.

La Boqueria to raj dla wielbicieli dobrego jedzenia, eksperymentowania z produktami, znajdziemy tutaj wszystkie produkty spożywcze od mięsa, ryb, serów, po lody, ciastka, napoje i owoce. Jednym zdaniem wszystko, czego kulinarna dusza zapragnie. Kolejnym i chyba kluczowym argumentem jest niesamowita architektura oraz styl, jakim jest przesiąknięta Barcelona. Każda uliczka dokładnie rozplanowana, idealnie wykonana tutaj nie ma miejsca na jakieś niedociągnięcia. Najbardziej imponującym i zapierającym dech w piersiach dziełem zaprojektowana przez samego Gaudiego jest Sagrada Familia.

Barcelona to miasto słońca, kuchni, piłki nożnej oraz niesamowitej architektury, będzie z pewnością miastem do którego z chęcią będzie się wracało, trzeba mu dać tylko szansę na oczarowanie nas swoim pięknem.

Barcelona w Wikipedii »


data ostatniej modyfikacji: 2018-05-09 07:43:11
Komentarze

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studia w Collegium Civitas
miniatura
 
Polityka Prywatności