języki - Wielka Brytania

Brytyjska flaga jest niebieska z czerwonym Krzyżem św. Jerzego (patrona Anglii) w białym obramowaniu, a w tle po przekątnych nakładające się na siebie krzyże: czerwony św. Patryka (patrona Irlandii) i biały św. Andrzeja (patrona Szkocji)
Państwo: Wielka Brytania
Ludność 2012 (mln): 63,0
Język urzędowy: angielski, szkocki, walijski, irlandzki
Domena internetowa: .uk i .gb
Data wstąpienia do UE: 1 stycznia 1973

Choć oficjalnie w Wielkiej Brytanii brak jest języka urzędowego, de facto jednak jest nim język angielski (English). Język angielski jest językiem urzędowym w terytoriach zależnych Wielkiej Brytanii i dominiów. Innymi językami używanymi w Wielkiej Brytanii są: szkocki i szkocki galicki (Szkocja), walijski (Walia) oraz irlandzki (Irlandia Północna).

Język angielski jest obecnie najbardziej popularnym językiem obcym w Polsce. Oferta kursów szkół językowych nauczających języka angielskiego jest ogromna. Nie tylko w dużych, ale i w większości mniejszych miast można znaleźć szeroką ofertę kursów, od kursów dla początkujących po kursy przygotowujące do egzaminów pozwalających uzyskać uznane międzynarodowe certyfikaty, np. Cambridge (FCE, CAE, PCE). Ceny kursów są bardzo zróżnicowane i zależą m.in. od poziomu kursu, renomy szkoły, konkurencji, liczby uczestników, lokalizacji i liczby godzin lekcyjnych. Przed dokonaniem wyboru szkoły warto porównać oferty konkurencyjne, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale i kwalifikacje prowadzących, liczbę osób w grupie, opinie innych uczestników, itp.


źródło: Eures, Eures Polska, Eurostat, Eurydice, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 
Polityka Prywatności