Pomysły na naukę języka

tag
Znajdź nas na   
Wszyscy doskonale wiemy, że znajomość języków obcych w obecnym czasie jest konieczna w każdej dziedzinie życia. Nie wiemy jak to osiągnąć. Brakuje nam czasu, cierpliwości a także pieniędzy. Jeżeli mamy mało czasu na naukę języka czujemy się zagubieni z powodu różnorodności ofert nauki języka na rynku. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z rożnymi metodami - ułatwi to podjęcie odpowiedniej decyzji. Musimy czuć, że osiągamy małe postępy – jeżeli tego nie będzie szybko dochodzi do załamania i rezygnacji z nauki. Nauka powinna być bowiem efektywna.
Nauka angielskiego nie musi wymagać inwestycji, coraz częściej angielskiego możemy z powodzeniem nauczyć się sami i to zupełnie za darmo, wystarczy kreatywność, motywacja do działania i dostęp do internetu. To co darmowe nie zawsze jest gorsze, korzystając z życzliwości innych, okazji jak i pomysłów na naukę prezentowanych w sieci można uczyć się nowocześnie, skutecznie i przyjemnie.
Artykuł sponsorowany
Na naukę nigdy nie jest za późno - tak głosi znane wszystkim przysłowie. I chyba większość z nas nie tylko się z tym twierdzeniem zgodzi, ale również stosuje go w swoim życiu. Hobby i pasja to bardzo ważne części naszego życia, które pozwalają na odczuwanie satysfakcji i samorealizację. Swoje zainteresowania najlepiej kształtować i rozwijać wtedy, kiedy nie musimy sobie zaprzątać głowy innymi rzeczami. Dlatego czas studiowania będzie idealny aby się realizować i rozwijać swoje pasje.
Aplikacje na telefon, tablet to świetny dodatek, wyjątkowo praktyczny, zapewniający kontakt z językiem w małych a częstych dawkach. Co ciekawe poza serią ćwiczeń, interaktywnych quizów i rozmaitych zadań, aplikacje mobilne skupiają wokół całe mnóstwo użytkowników współtworzących aplikację poprzez społeczność ze sobą rywalizującą, wymieniającą się doświadczeniem i polecającą konkretne ćwiczenia. Tym samym aplikacje mobilne znajdują szerokie zastosowanie wśród osób samodoskonalących się językowo i dbających o wykorzystanie każdej wolnej chwili na naukę i ćwiczenie zdobytych umiejętności językowych.
Bardzo często otrzymujemy tzw. „bazę”, czyli podstawowe umiejętności języka angielskiego na lekcjach w szkole, niemniej jednak to nie wystarczy do pełnego opanowania języka. Celem podwyższenia swojego poziomu, wiele osób decyduje się na kursy językowe – bardzo drogie i wiążące ucznia do miejsca i czasu. Niemniej, warto pamiętać, że XXI wiek przynosi nowe możliwości nauki języka obcego. W jaki sposób można nauczyć się języka angielskiego za pomocą turystyki, filmów, Skype i specjalnych grup społecznościowych?
Szkoły językowe za granicą oraz ich Agenci w Polsce prześcigają się w pomysłach pozwalających pozyskać jak największą liczbę klientów. Szczególnie jest to widoczne poza wakacjami. Zimą, np. można uzyskać tydzień kursu angielskiego w Londynie za darmo, zamawiając min. jeden tydzień kursu.
W listopadzie 2015 roku opublikowany został kolejny, piąty już raport EF EPI, ukazujący poziom znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach na świecie. Education First, międzynarodowa firma specjalizująca się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, sprawdziła, dlaczego poziom znajomości tego globalnego języka ma tak ogromne znaczenie i co sprawia, że niektóre społeczeństwa posługują się nim lepiej od innych.
Polacy znaleźli się znowu w czołówce narodów najlepiej posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EF EPI badającego znajomość języka angielskiego w 70 krajach. Polacy uplasowali się na dziewiątej pozycji. Językiem angielskim posługują się lepiej jedynie mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii, Słowenii, Estonii i Luksemburgu.
Dwóch norweskich naukowców wygrało nagrodę Nobla z zakresu fizyki oraz medycyny za prace opublikowane w języku angielskim. Historyk nauki Michael Gordin wyjaśnia dlaczego angielski jest tak dobrze usytuowany w świecie nauki.
Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie ferii zimowych za granicą . Wielu z nich wykorzystuje ten czas nie tylko na wypoczynek, ale też na naukę języków obcych. Gdzie najchętniej jeżdżą Polacy i czym się ich wybory różnią od destynacji Norwegów, Niemców czy Japończyków?
Wedle najnowszego raportu English Proficiency Index 2014 Polacy są jednym z najlepiej mówiących po angielsku narodów na świecie. Wyłączając kraje, w których mowa Szekspira stanowi język urzędowy, zajmujemy w rankingu wysokie, szóste miejsce na świecie, wyprzedzając m.in. Niemców, Francuzów czy Czechów.
Nie sposób uczyć się języków obcych bez pomocy słownika. Korzystanie ze słowników jest doskonałą pomocą w poszerzaniu słownictwa, tłumaczeniach, jak również powtórkach. Język angielski jest najpopularniejszym językiem, jakiego uczą się Polacy. Do jego nauki istnieje szereg pomocy dydaktycznych, również online. Pomoce wirtualne wypierają powoli drukowane słowniki oraz fiszki, ćwiczenia, podręczniki.
Polacy znaleźli się w ścisłej czołówce narodów posługujących się językiem angielskim, jak wynika z najnowszego raportu EPI badającego znajomości języka angielskiego w 63 krajach. Polacy uplasowali się na szóstej pozycji, wyprzedzają nas tylko kraje skandynawskie oraz Holandia. Jaki inne wnioski płyną z raportu Education First?
Wydawać by się mogło, iż angielski to angielski, tymczasem odmian angielskiego jest co najmniej kilka i nie są to dialekty. Przede wszystkim odróżnić należy brytyjski angielski od amerykańskiego angielskiego. Różnice są w tym wypadku bardzo duże, mimo to nie trzeba sięgać po angielski zza oceanu który ukształtował się na tamtych ziemiach przez lata, głównie na gruncie pokolonialnej mieszanki kulturowej. Podobnie język angielski używany w Nowej Zelandii, Australii itd. rozwijał się przez lata odmiennie do typowego brytyjskiego, przez co obecnie może być to język niezrozumiały dla Anglika.
Gdzie wybrać się na kurs języka angielskiego jeśli nie do Anglii! Oczywiście nie tylko w Wielkiej Brytanii masz szansę przyswoić język, jednakże popularność Anglii pośród destynacji, do których oferowane są zagraniczne kursy językowe jest bardzo duża i kilkukrotnie wyższa niż innych kierunków wyjazdowych. Panuje przekonanie, iż to właśnie w ojczyźnie Szekspira najłatwiej jest nauczyć się angielskiego. Wyjeżdżając na wyjazd językowy do UK z pewnością poza lekcjami, zajęciami z native speakerami będziemy obcować z językiem żywym, mówionym, jego kulturą i tradycją a najważniejsze, że mamy szansę poznać inne osoby i to nie tylko Brytyjczyków - podaje szkoła Sprachcaffe.
Posługiwanie się językiem angielskim to w dzisiejszym świecie konieczność. W dobie globalizacji i otwartych granic, umiejętności lingwistyczne zwiększają nasze szanse na sukces zawodowy oraz pomagają odnaleźć się poza granicami kraju. Każdy powinien zadać sobie pytanie, na jakim poziomie zna język obcy. Serwis e-korepetycje.net postarał się na nie odpowiedzieć.
Chcesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego? Teraz możesz zrobić to za darmo i bez wychodzenia z domu. Instytut Anglistyki SWPS zaprasza do wypełnienia testu Online Practical English. Z czym będą musieli zmierzyć się uczestnicy testu?
Coraz więcej młodych ludzi zna przynajmniej jeden język obcy. Angielski jest cały czas najbardziej popularny – w szkołach uczy się go aż 93 proc. uczniów. Większość z nich (96,6 proc.) to gimnazjaliści, którzy najchętniej wybierają go na egzaminie końcowym. W 2014 roku, angielski zdawało 84 proc. uczniów, z czego ponad połowa to mieszkańcy wsi i małych miejscowości.
Jednego dnia mieszkańcy wielu polskich miast napiszą test, który określi ich poziom znajomości języka angielskiego. Celem testu jest sprawdzenie kompetencji języka angielskiego mieszkańców miast, jak też zachęcenie do ustawicznej nauki języka.
Określenie stopnia znajomości języka angielskiego nurtuje każdego, kto planuje zwiększyć swoje kompetencje na kursie językowym czy podczas prywatnych lekcji. Z myślą o takich osobach przeznaczony dla korepetytorów i uczniów serwis E-korepetycje.net przygotował bezpłatny test, dzięki któremu można samodzielnie określić swój poziom zaawansowania.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Polityka Prywatności