Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Języki - artykuły

JPEdukacja podpowiada jak zorganizować podróż na kurs językowy

LOGO JPEdukacja - 400px

JPEdukacja zapewnia swoim klientom kompleksową pomoc w organizacji dojazdu na miejsce gdzie odbywają się wakacyjne kursy językowe: wykup biletów lotniczych, organizacja odbioru z lotniska i transportu do miejsca zakwaterowania oraz po zakończeniu kursu odwiezienie na lotnisko, doradztwo w zakresie wyboru najkorzystniejszego środka transportu.

Klient może również zorganizować podróż we własnym zakresie, ale w tym przypadku przed zakupem biletu należy skonsultować się z doradcą JPEdukacja, w celu uzyskania informacji o dniach, godzinach i miejscach przylotów/wylotów wytyczonych przez wybraną szkołę, do której się Klient udaje. Aby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w momencie przyjazdu na miejsce, przed wyjazdem Klient powinien poinformować JPEdukacja o szczegółach swojej podróży, nawet jeśli nie wykupił transferu oferowanego przez szkołę.

Na podróż klienci potrzebują następujące dokumenty na wyjazdy językowe:

  • ważny paszport lub dowód osobisty (kraje UE),
  • wiza/wizy tranzytowe (jeśli wymagane – jeśli wybierasz się np. na wakacyjny kurs języka angielskiego w USA to wiza będzie niezbędna),
  • dokumenty potwierdzające przyjęcie na kurs,
  • adres zakwaterowania (rodziny goszczącej, hotelu itd.),
  • bilet autokarowy lub lotniczy, uwaga odprawa on-line i karty pokładowe przy liniach low-cost ,
  • potwierdzenie odbioru z lotniska (jeśli zamówione),
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), polisa ubezpieczeniowa (jeśli wykupiona).

Poniżej kilka praktycznych porad, które ułatwią wyjazdy językowe:

Samolot jest najczęściej wybieranym środkiem transportu na wyjazdy na kursy językowe. Ceny biletów lotniczych wahają się w szerokim przedziale cenowym. Obowiązuje podstawowa zasada – im wcześniej klient kupi bilet, tym jest on tańszy. Tańsze niż u tradycyjnych przewoźników bilety Ryanair, EasyJet, WizzAir powodują następujące niedogodności: konieczność samodzielnej odprawy on-line przez Internet, brak darmowych poczęstunków na pokładzie, wylot i przylot na tańsze lotnisko zwykle gorzej skomunikowane z miastem, ograniczenia przestrzeni, czyli mniej miejsca na nogi, rygorystyczne limity bagażowe.

Autokar, dojazd autokarem jest z reguły najkorzystniejszy cenowo, ale z uwagi na trudności w dokładnym określeniu godziny dotarcia do celu, szkoły niechętnie podejmują się organizacji transferu dla kursantów podróżujących tym środkiem lokomocji. Opcję tą polecamy uczestnikom, którzy we własnym zakresie dojadą do miejsca docelowego.

Odbiór z lotniska (tzw. transfer). Na lotnisku, na życzenie kursanta, może oczekiwać na niego przedstawiciel szkoły i dowieźć go taksówką, ewentualnie busem szkolnym do miejsca zakwaterowania. Osoby, które mają zamówiony transfer po odebraniu bagażu i przejściu odprawy paszportowej powinny kierować się do hali przylotów. Tam zaraz po wejściu będzie czekać na nie osoba oczekująca z tabliczką z logo szkoły i czasem także nazwiskiem kursanta.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-17 11:07:38
Komentarze

Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy


Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura UTH 17
miniatura WSZOP
 
Polityka Prywatności