JPEdukacja informuje o rodzajach kursów językowych dla dorosłych

JPEdukacja jest organizatorem wielu kursów językowych dla dorosłych. W jej ofercie są m.in. kursy specjalistyczne oraz biznesowe.

Ogólne kursy językowe

Są to kursy językowe dla dorosłych i kursy językowe dla młodzieży – od szesnastego roku życia wzwyż, o różnej intensywności (od 10 do 40 lekcji tygodniowo), prowadzone w grupach średnio 12 osobowych, maksymalnie 15 osobowych (w Wielkiej Brytanii i innych krajach według standardów ARELS) lub 12, max 18 osobowych (w Australii, standard ELICOS). Są to kursy nastawione na rozwój wszystkich elementów w nauce języka obcego, czyli gramatykę, słownictwo, pisownię, czytanie i wymowę. Kursy ogólne odbywają się przez cały rok kalendarzowy i przeznaczone są dla wszystkich grup zaawansowania (od poziomu początkującego do zaawansowanego). Nacisk na naukę poszczególnych aspektów języka jest nierównomierny, zależy od poziomu zaawansowania uczestnika. I tak, nauka osoby początkującej koncentruje się bardziej na poznawaniu słownictwa, podstaw gramatyki i rozumienia języka mówionego. Im wyższy poziom zaawansowania, tym większy nacisk na poprawność wymowy, konstrukcji gramatycznych i na konwersacje.


Rodzaje kursów językowych ogólnych:
 • kursy krótkie w ciągu roku – 2-3 tygodnie (np. chętnie wybierany kurs angielskiego w Londynie dla dorosłych),
 • kursy długie (kilkunastotygodniowe i roczne, np. Językowy  Rok Szkolny – popularny kurs językowy dla młodzieży),
 • kursy wakacyjne (letnie),
 • kursy świąteczne (Gwiazdkowe, Wielkanocne)

Rodzaje kursów językowych specjalistycznych:

To bardzo efektywne kursy dla ludzi różnych profesji:

 • biznesmenów (English for Businnes, Geschaefts Deutsch itp) – np. angielski biznesowy w Anglii,
 • prawników (English for Law),
 • lekarzy (English for Medicine),
 • nauczycieli (English for Teachers),
 • dla bankowców (English for Banking),
 • dla branży turystycznej i hotelarskiej (English for Hotel & Tourism),
 • dla kadry kierowniczej
 • i wielu innych.

Kursy egzaminacyjne:

Przygotowują do językowych egzaminów międzynarodowych, uznawanych na całym świecie. Zdany egzamin językowy jest poświadczeniem znajomości języka na danym poziomie. Certyfikatów egzaminacyjnych wymaga się od kandydatów obcokrajowców przy aplikowaniu na wyższe uczelnie i do collegów, przy ubieganiu się o pracę w firmach zagranicznych, czy o pracę w charakterze lektora językowego.


Kursy dyplomowe:

To takie kursy specjalistyczne, które poza rozwijaniem kompetencji językowych z zakresu wybranej dziedziny, oferują zajęcia z przedmiotów zawodowych (kursy zawodowe) np. biznes, marketing, księgowość, sekretariat, turystyka, handel zagraniczny. Kursy takie, w zależności od długości nauki, kończą się uzyskaniem Certyfikatu bądź Dyplomu.


Kursy z praktyką w firmie zagranicznej:

Są one adresowane do osób chcących połączyć naukę języka ogólnego (lub specjalistycznego), z praktyką w firmie o odpowiadającym kierunku działalności. Praktyka w firmie poprzedzona jest kilku lub kilkutygodniowym kursem językowym, który ma na celu przygotowanie do pracy w wybranej firmie pod względem językowym. Sama zaś praca w firmie, poza utrwaleniem terminologii specjalistycznej, umożliwia zdobycie doświadczenia w pracy i nawiązanie cennych kontaktów. Za wykonywaną pracę nie otrzymuje się wynagrodzenia.


Kursy indywidualne:

Oferowane są przez większość szkół językowych w ciągu całego roku. Są to programy zaprojektowane dla indywidualnych potrzeb kursanta, dające możliwość wyboru zarówno długości pobytu (nawet 2 dni), liczby lekcji jak i tematyki zajęć.

Istnieją różne formy nauki indywidualnej:

 • indywidualne lekcje odbywające się na terenie szkoły prowadzone przez pracującego tam nauczyciela (minimalna liczba lekcji w takiej opcji to przeważnie 5 na tydzień),
 • lekcje indywidualne jako uzupełnienie podstawowego kursu w grupie (tzw. łączone czy kombinowane),
 • Pobyt i nauka w domu Nauczyciela” –  jak nazwa wskazuje, odbywa się w domu nauczyciela, który cały czas poświęca na edukację swojego “gościa”, dokładnie analizując i uwzględniając wszelkie jego potrzeby w zakresie nauki języka. Kursant przez zamieszkanie z nauczycielem i kontakt z jego otoczeniem, poznaje zwyczaje i kulturę mieszkańców, przez co ma dodatkową możliwość – przyswajanie i używanie również języka codziennego. Liczba lekcji w przypadku programu w domu nauczyciela to z reguły od 15 do 30 lekcji na tydzień. “Nauczyciele” mieszkają w dużych miastach, mniejszych miejscowościach czy na terenach wiejskich, we wszystkich krajach oferujących tego rodzaju programy, a kursy odbywają się na w ciągu całego roku (zwykle pobyt trwa od niedzieli do soboty).

data ostatniej modyfikacji: 2019-07-02 11:41:14
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Kursy i egzaminy


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif
EF_220.jpg
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności