Jakie języki obce warto znać?

Obecnie znajomość języków obcych jest wręcz konieczna, szczególnie jeśli chcemy zdobyć dobrą pracę. Ponadto świat staje się coraz bardziej globalną wioską, ludzie przyjeżdżają i wyjeżdżają, a więc warto umieć się dogadać będąc za granicą czy u siebie z kimś z innego kraju.
Dlatego nauka każdego języka obcego jest bardzo dobrą inwestycją w swoje umiejętności. Jednak jakich języków obcych najlepiej obecnie się nauczyć? Zestawienie przygotowała szkoła Sprachcaffe, która od 30 lat uczy języków za granicą.

Angielski

Ten język bez wątpienia króluje. Jest on traktowany praktycznie jako podstawa podczas procesów rekrutacyjnych do pracy, gdyż jest on językiem światowego biznesu. Dzięki niemu można również uzyskać lepsze stanowisko i zarobki.

Ponadto angielski jest powszechnie używany w nauce, dlatego znając go można dowiedzieć się znacznie więcej. Jest on też językiem urzędowym w kilku dużych krajach i obowiązkowym, pierwszym językiem obcym nauczanym wielu państwach, co powoduje, że zna go spora liczba osób, z którymi można nawiązywać nowe znajomości.

Niemiecki

Ma on duże znaczenie głównie przez to, że Niemcy są naszymi sąsiadami, a więc mamy z nimi liczne interesy w biznesie i handlu. Jego znajomość szczególnie może podwyższyć zarobki na stanowiskach takich jak księgowy czy kierownik projektu.

Również bliskość tego kraju wpływa na zainteresowanie jego turystycznymi rejonami i vice versa - sporo Niemców przyjeżdża zwiedzać Polskę, dlatego niemiecki może się przydać w turystyce. Nie zapominajmy również o tym, jak wielu Polaków wyjeżdża do pracy w Niemczech.

Dodatkowo niemiecki to jeden z najważniejszych języków w Europie, gdyż używa się go nie tylko w Niemczech, ale i Austrii, Luksemburgu, Lichtensteinie oraz Szwajcarii.

Francuski

To kolejny język liczący się w Europie oraz na świecie. Jest to jeden z oficjalnych języków UE oraz innych organizacji międzynarodowych np Interpolu, więc jego znajomość na stanowiskach administracyjnych czy dyplomatycznych jest dość dużym atutem. Ponadto używa się go nie tylko w Europie, ale i w środkowej Afryce oraz Kanadzie.

Hiszpański

To trzeci język świata pod względem tego ile osób nim mówi, a więc może się przydać nie tylko na wakacjach w Hiszpanii. W ostatnim czasie jego znaczenie wzrosło, coraz więcej osób uczy się go oraz pojawia się również coraz więcej ofert pracy, gdzie jest on wymagany.

Chiński

Nie należy on do najłatwiejszych języków, szczególnie dla Europejczyków, a więc liczba znających go osób nie jest duża, mimo sporego zapotrzebowania, szczególnie w dziedzinach handlu i biznesu, gdyż Chiny są coraz bardziej rozprzestrzeniającą się gospodarczą potęgą. Znając więc chiński na pewno można znaleźć dobrą pracę.

Inne języki

Ze względu na pracę ciekawym pomysłem może być też nauczenie się mniej popularnych języków, gdyż nie ma się wtedy za dużej konkurencji. W Polsce szczególnie może przydać się znajomość holenderskiego, ponieważ wielu Polaków wyjeżdża do Holandii, czeskiego, ze względu na wspólne interesy z Polską, języków skandynawskich czy arabskiego.

Jak widać znajomość różnych języków jest bardzo ważna, szczególnie w pracy, ale i nie tylko. Nawet znajomość mało popularnego języka może być dla nas wielkim atutem i otworzyć nam wiele drzwi, dlatego warto zapisać się na kurs językowy za granicą w Sprachcaffe i się ich nauczyć.

data ostatniej modyfikacji: 2019-08-23 09:51:55
Komentarze
Ostatnie:
11.02.2020 15:25
Dodał(a): ~Karolina
Cieszę się, że zaczęłam hiszpański już w gimnazjum, bo umiejętność płynnego mówienia w dwóch językach wygląda dobrze w CV. Teraz zapisałam się na francuski do Demostenes i bardzo mi się podoba, chociaż to dopiero początki. A poza tym, mogę tam tez doszkalać hiszpański.

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Kursy i egzaminy
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 2
 
Polityka Prywatności